Tirkeş İlkokulundaki Öğrenciler Afete Karşı Bilinçlendirildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Ben Minik Tarzanım Afetlere Hazırım’ adlı proje kapsamında minikleri afet konusunda bilinçlendirme amacıyla Saruhanlı ilçesine bağlı Tirkeş İlkokulunda öğrencilere afet durumunda yapılacaklar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
31 Mayıs 2023 - 14:00
Manisa haber | Eğitim Politika | Saruhanlı haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, minikleri afetler konusunda bilinçlendirmek amacıyla ‘Ben Minik Tarzanım Afetlere Hazırım’ adlı projeyi hayata geçirdi. Başlatılan proje kapsamında çocukların afetlere hazır olması, afetler öncesinde, sırasında ve sonrasında zarar görebilirliği azaltmanın hedeflendiği belirtildi.

Bu kapsamda Acil Afet Teknikeri ve Uzman Köpek Eğitmeni Serhan Karabey Doğru, Saruhanlı ilçesinde, Tirkeş İlkokulu öğrencileriyle buluştu. Doğru, öğrencilere ülkemizde en sık karşılaşılan deprem, sel, yangın/orman yangını ve heyelan afetlerinden ve bu afetlere hazırlık süreçleri hakkında bilgilendirmede bulunarak, afetlerde arama branş köpeklerinin faydalarını anlattı.

‘Ben Minik Tarzanım Afetlere Hazırım’ adlı projenin il genelinde sürdürüleceğini belirten Doğru, “Projemiz kapsamında eğitimler verip, eğitime katılan çocukların doğal afetler için alması gereken önlemleri ve afet sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri canlandırma ve görsel videolarla anlatıyoruz. Bu kapsamda projemize Saruhanlı Tirkeş İlkokulu ile devam ettik. Programlarımız tüm il ve ilçe merkezlerimizde devam edecek” dedi.

Tirkeş İlkokulundaki Öğrenciler Afete Karşı Bilinçlendirildi! Tirkeş İlkokulundaki Öğrenciler Afete Karşı Bilinçlendirildi!

Son güncelleme tarihi : 31 Mayıs 2023 14:02

Manisa’da Evinde Silahla Vurulmuş Halde Bulunan Şahıs Hayatını Kaybetti!