Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa’nın Yunusemre ilçesine bağlı Yağcılar mahallesinde yaşanan elektrik kesintilerinin su kesintilerine neden olması ve yaz aylarındaki aşırı kullanım sonucu ikinci sondajın bağlantı çalışmalarına başladı. MASKİ’nin iş planları doğrultusunda yapılan çalışmalarla elektrik kesintileri sonrasında depoya su dolumu da daha hızlı bir şekilde yapılacak.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com
17 Ağustos 2023 - 12:18
Manisa haber | Çevre Politika | Yunusemre haber

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Yağcılar Mahallesi’nde ikinci sondajın bağlantı çalışmaları gerçekleştirildi. Mevcut sondajın hane sayısına göre yeterli olmasına rağmen yaşanan elektrik kesintileri ve yaz aylarındaki aşırı kullanım sonrasında depoların daha hızlı dolup suyun vatandaşa ulaştırılması adına ikinci sondajın bağlantı çalışmaları da başladı. MASKİ İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Kerim Ali Oruç Orhan, Mühendis Emre Cantimur ve Yağcılar Mahalle Muhtarı Cevat Türkyılmaz ile birlikte bağlantı çalışmalarını takip etti.

Yağcılar Mahallesi Dünya Bankası Kredisi Kapsamında Altyapısı Yapılacak Bölgelerden Biri

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Dünya Bankası kredisiyle 46 milyon 500 bin Avro’luk bugünün kuruyla da 1 Milyar liranın üzerinde altyapı yatırımı yapılacak olan bölgedeki mahallelerden biri olan Yağcılar mahallesinin, kanalizasyon altyapısı yenilenecek, atık suları ise proje kapsamında inşa edilecek olan Muradiye Atıksu arıtma tesisinde arıtılacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 3 ilçeyi kapsayan altyapı çalışmaları için 1 milyar liranın üzerindeki Dünya Bankası kredisinin kullanılmasında artık son viraja girildiğinin müjdesini MASKİ Genel Müdürlüğü 2023 Yılı 1’nci Olağan Genel Kurul Toplantısında vermiş, altyapı çalışmaları için müşavirlik ilanına çıkıldığını da duyurmuştu.

Muhtar Türkyılmaz’dan Başkan Ergün’e Teşekkür

Mahallesine yapılan çalışmaları değerlendiren Yağcılar Mahalle Muhtarı Cevat Türkyılmaz; “Yapılan bu çalışmalardan sonra mahallemde rahatlama olacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün başta olmak üzere, bütün çalışanlara çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun” dedi.

Mahalle sakinlerinden Süreyya Gürcan ise; “ Mahallemizde elektrik kesintisi ve su sorunu yaşıyorduk. Sağ olsun Cengiz Başkanımız yakın zamanda sorunumuza çözüm oldu. Allah ondan bin kere razı olsun. Çok teşekkür ederiz. Başkanımıza dualarımızı hep gönderiyoruz. Allah ona ne isteği varsa versin. Ben ona Cengiz oğlum derim, kardeşim derim, evladım derim Allah ondan razı olsun” dedi.

Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı Yağcılar Mahallesi’nde İkinci Sondajın Bağlantı Çalışmaları Başladı

Başkan Ergün’den Zeytinliova’ya Müjde