Yunusemre’de Ramazan Ayı Boyunca Vatandaşları Sahura Kaldıracak Olan Davulcular Belirlendi!

Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki 24 mahallede Ramazan ayı boyunca vatandaşları sahura kaldıracak olan davulcular belirlendi. Yunusemre Belediyesinde yapılan ihaleye katılan davulcular, bir Ramazan geleneğini yaşatacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Haberin Detayı
M. Kürşad Sarıkaya
msarikaya@manisagundemhaber.com

Manisa’nın Yunusemre ilçe merkezindeki 24 mahallede Ramazan ayı boyunca davulcu geleneğini yaşatmak üzere Yunusemre Belediyesi Encümen Salonunda Açık Teklif Usulü ihale gerçekleştirildi. Yapılan ihalede 24 mahallenin Ramazan davulcuları belirlendi.

İhaleye katılan davulcu Göksel Açıkça, “Bu yıl da geleneği yaşatmak gayesiyle Ramazan ayı davulcu ihalesine katıldık. Ben çocuklarımla birlikte Uncubozköy Mahallesinde çalıyorum. Uzun süreden beridir bu geleneği yerine getiriyoruz. İnsanlar belki davul sesiyle uyanmıyorlar ama bir gelenek var. Herkese hayırlı uğurlu olsun. Allah hepimize nice Ramazanlar göstersin. Hayırlı Ramazanlar” dedi.

Yunusemre’de Ramazan Ayı Boyunca Vatandaşları Sahura Kaldıracak Olan Davulcular Belirlendi! Yunusemre’de Ramazan Ayı Boyunca Vatandaşları Sahura Kaldıracak Olan Davulcular Belirlendi!

Son güncelleme tarihi : 15 Mart 2023 14:24

Kula’da Trafik Haftası Kutlandı