Ahmetli Çevre haberleri

Kargın Mahallesinde Sondaj Çalışmaları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Kargın mahallesine daha verimli ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına başladığı sondaj çalışmalarını tamamladı. Mahalle muhtarı Sedat Aydın, “Mahallemizin su sıkıntısı çözüme kavuşacak. Cengiz Başkan bizlere desteğini esirgemiyor. Teşekkür ediyorum” dedi.

Akbaş, Ahmetli’de Saha Çalışmalarını İnceledi

MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Ahmetli ilçesini ziyaret ederek, saha personelleri eşliğinde çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme ziyaretinde vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Talip Akbaş, yeni nesil mekanik ve uzaktan okumalı sayaçlar hakkında bilgiler verdi.

MASKİ Genel Müdürlüğünün Ahmetli ilçesinde hizmet veren çevre dostu atıksu arıtma tesisi İlçe Kaymakamı Abdullah Kurt’u ağırladı. Tesisi çok beğendiğini belirten Kaymakam Kurt, ilçe şefliği ve şantiye alanında görevli personelleri de ziyaret etti.

Gediz Nehri İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Manisa’da yaşanan kuraklık sonrası neredeyse tamamen kuruyan ve üçte ikisi tarıma açılan Marmara Gölü’nün ardından Ege Bölgesinin en büyük ikinci nehri olan Gediz Nehri de kuraklıkla karşı karşıya. Nehrin en çok su bulunan kısmı olan Ahmetli’nin Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal, “Çocukluğumuzda bütün gençler buraya yüzmeye, balık tutmaya gelirdik. Bugün Gediz tamamen kurudu. 4 sene önce yer altı suları 6 metrede su çıkıyordu. Şimdi 80 metrede su çıkıyor” dedi.

Manisa’da 2022’de 170 kilometrelik sathi kaplama

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı, Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Köprübaşı, Salihli, Saruhanlı, Soma, Gördes, Sarıgöl, Turgutlu, Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerinde geçtiğimiz yıldan temeli hazırlanan yollarda 170 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.