Ahmetli Ekonomi haberleri

Gökkaya’nın alt ve üstyapısına modern dokunuş

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı dönüşümünü tamamladı. 18 kilometre kanalizasyon, 15 kilometre içme suyu hattı ile 500 metreküplük içme suyu deposu da inşa edilen mahallede 110 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme işinin tamamlanmasının ardından modern bir görüntü ortaya çıktı.

Manisa’da Hayvan Üreticilerine 62 Adet Damızlık Koç Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında damızlık koç dağıtımı devam ediyor. Salihli Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen törenle Salihli, Alaşehir, Ahmetli, Sarıgöl ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan üreticilere yüzde 75 hibe destekli olarak 62 adet damızlık koç dağıtıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi 5 İlçede Üreticiye 7 Bin Fidan Dağıttı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde kırsal kalkınmaya verdiği destek kapsamında duyurusunu yaptığı 100 bin bin fidan desteğinde kapsamında teslimatlarına devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Kula, Selendi, Ahmetli, Gölmarmara ve Turgutlu’da 78 üreticiye 7 bin ceviz ve badem fidanını törenle dağıttı.

Manisa’da Piyasaya Sürülmeye Hazır 59 Ton Sahte Gübreyi Jandarma Ele Geçirdi!

Manisa’da artan gübre fiyatlarını fırsata çevirmeye çalışan kişilere yönelik Manisa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Ahmetli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda toplamda 59 ton sahte gübre ele geçirilirken 5 kişi de gözaltına alındı.