Ahmetli Politika haberleri

Gökkaya’nın alt ve üstyapısına modern dokunuş

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesi’nde de altyapı ve üstyapı dönüşümünü tamamladı. 18 kilometre kanalizasyon, 15 kilometre içme suyu hattı ile 500 metreküplük içme suyu deposu da inşa edilen mahallede 110 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme işinin tamamlanmasının ardından modern bir görüntü ortaya çıktı.

Manisa’da Hayvan Üreticilerine 62 Adet Damızlık Koç Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü Kalitesinin İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında damızlık koç dağıtımı devam ediyor. Salihli Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen törenle Salihli, Alaşehir, Ahmetli, Sarıgöl ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan üreticilere yüzde 75 hibe destekli olarak 62 adet damızlık koç dağıtıldı.

Altyapı Çalışmasında Çıkan Eski Boruları Gören Vatandaşlar Şaşırdı!

MASKİ Genel Müdürlüğünün Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesinde başlattığı alt ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Mahallede sergilenen eski içme suyu hattı borularını gören mahalle sakinleri bir yandan paslanmış su boruları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken diğer yandan da kendilerini daha sağlıklı suya kavuşturduğu için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.