Akhisar Çevre haberleri

Hasar Gören Menfez Büyükşehir Tarafından Yenilendi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar’a bağlı Sindelli ve Zeytinliova Mahalleleri arasında bulunan yolda taşıyıcı elemanları hasar gören ve özelliğini kaybetmiş durumda olan eski menfezi yıkarak yerine yenisi yaptı. Yeni yapılan menfez 3×5,70 metre olarak uygulanırken, yol güvenliği ve konforunun artırılması için de korkuluk ve dolgu çalışması da gerçekleştirildi.

Akhisar’da Şehit Necdi Şentürk Parkı Değişimi Yaşayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eylül ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda Akhisar ilçe merkezinde yer alan Şehit Necdi Şentürk Parkı için geliştirdikleri ‘Kültür Park Projesi’nin ihalesinin 4 Ekim’de yapılacağını müjdelemişti. Proje detayı hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Akhisar merkezindeki Şehit Necdi Şentürk Parkı’nın değişimi yaşayacağını, parkın güzelliğine güzellik katacaklarını söyledi.

Akhisarlı üreticilere Su Dolum Tesis Yapıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Akhisar ilçesi Çobanhasan Mahallesi’nde bulunan doğal kaynak suyu değerlendirilerek üreticiler için zirai ilaçlama makinelerinin ve tankerlerinin dolumu için tesis yapıldı.

Depremde Yıkılan Karabörklü Cami’nin Yerine Yeni Caminin İnşa Devam Ediyor…

Manisa Büyükşehir Belediyesi 22 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde hasar gören ve güvenlik sebebiyle yıkımı gerçekleştirilen Karabörklü Cami’nin yerine, Başkan Cengiz Ergün’ün verdiği söz doğrultusunda yeni cami inşa ediyor. Çalışmaları tüm hızıyla ilerleyen cami için Cengiz Ergün’e ne kadar teşekkür etseler az kalacağını belirten Mahalle Muhtarı Muammer Emre, “Cengiz Başkanımızın bu eseri burada ilelebet yaşayacak. Allah bin kere razı olsun” dedi.