Akhisar Çevre haberleri

Manisa’daki Depremler Sonrası Telefonları Hiç Susmuyor

Manisa’da son zamanlarda artan depremler nedeniyle, vatandaşlar oturdukları binaların depreme dayanıklı olup olmadıklarını merak etmeye başladı. Manisa’nın Salihli ilçesinde faaliyet gösteren bir inşaat firmasının telefonları hiç susmuyor. Vatandaşların son zamanlarda yaşadığı bu depremler nedeniyle binalarında deprem riski testlerini yaptıranların sayısı 10 kat arttığı belirtildi.

Depremzede Çocuklar Sinemayla Stres Attılar

Akhisar Belediyesi Toplum Sağlığı Merkezinden psikologların da eşliğinde, meydana gelen deprem sarsıntıların ardından kırsal mahallelerdeki çocuklara depremin yaşattığı stresten uzaklaşmaları için ücretsiz sinema etkinliği düzenledi.

551 yıllık Paşa Camii Deprem Nedeniyle İbadete Kapatıldı

Manisa Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde meydana gelen deprem nedeniyle, Akhisar ilçe merkezinde bulunan 551 yıllık tarihi Paşa Camisi’nin minaresinde çatlak meydana geldi. Oluşan çatlak sebebiyle tarihi caminin yetkililerin hazırladığı rapor doğrultusunda cami geçici bir süre ibadete kapatıldı.

Büyükşehir Depremde Mağdur Olan Vatandaşların Sorunlarını Dinledi

Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkilileri geçtiğimiz günlerde, Akhisar ve Kırkağaç ilçelerinde meydana gelen ve bir çok vatandaşların mağdur olduğu depremlerin ardından bölgelerdeki çalışmalarına devam ediyor. Depremzelerin yaşadığı mahallelerden olan Bakır, İlyaslar, Karakurt, Gökçeahmet, Süleymanlı ve Tütenli mahallelerinde yetkililer vatandaşların sorunlarını dinledi.