Akhisar Ekonomi haberleri

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.

Büyükşehir Akhisarlı Üreticilerle Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda bulunan Akhisar Gökçeahmet Mahallesi tarımsal sulama tesisinde, 2022 yılı sulama sezonu değerlendirilmesi ve 2023 yılı sulama sezonu işletme planı hakkında üreticilerle değerlendirmede bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta’nın da katıldığı toplantıda, kuraklığın önemine dikkat çekildi ve su tasarrufu vurgusu yapıldı.

Büyükşehir Ekipleri Üreticiler İçin Gece Gündüz Mesai Yapıyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akhisar ilçesine bağlı Göcek Mahallesi’nde bulunan tarımsal sulama ile hayvan içme suyu göleti olarak kullanılan gölette genişletme, bakım ve onarım çalışmalarını tamamlayarak üreticilerin hizmetine sundu. Çalışmanın tamamlanması için gece de mesai yapan ekipler, vatandaşların takdirini topladı.

Manisa’da Yasadışı Kripto Para Madenciliğine Jandarmadan Operasyon: 1 Gözaltı!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde yasadışı kripto para (bitcoin) madenciliği yaptığı belirlenen bir adrese baskın düzenleyen Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT, İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Akhisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri, madencilikte kullanılan elektronik cihazlara el koyarken 1 kişi de gözaltına alındı.