Akhisar Ekonomi haberleri

Başkanlar Arasında İlçelerdeki Parke Taşı Tamiratı Protokolü İmzalandı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi ocak ayı meclis toplantısının ardından Akhisar, Alaşehir, Saruhanlı ve Turgutlu Belediye Başkanları ile birlikte ilçe sınırları içerisinde kalan ve MASKİ tarafından gerçekleştirilen her türlü çalışmanın ardından zemin kaplamalarına ilişkin tamiratların yapılması için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyesine kilit parke taşı verilmesine ilişkin protokolleri imzaladı.

Başkanlar İmzaları Akhisar İçin Attı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’yu makamında konuk etti. Ziyarette, ilçeye Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan yeni itfaiye binası için Akhisar Belediyesi’nden yer tahsisi yapılırken, Başkan Ergün, yeni yılda mevcut itfaiye binasının olduğu alanda, “Gençlik Merkezi ve Büyükşehir- MASKİ Hizmet Binası” projesinin çalışmalarının başlayacağını müjdeledi.

Akhisar’ın Kültürpark Projesini Büyükşehir Yapacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinin merkezinde bulunan Şehit Necdi Şentürk Parkı’nda (Kültürpark) uygulanacak projenin yapım sözleşmesini imzaladı. Yaklaşık 34 bin metrekarelik alan üzerinde gerçekleştirilecek olan düzenlemeler ile Kültürpark yepyeni bir çehre kazanmış olacak.