Akhisar Ekonomi haberleri

Başlamış’taki Sulama Tesisi Modern Sulama Sistemine Çevirildi

Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Köy Hizmetleri tarafından Akhisar’a bağlı Başlamış Mahallesinde yapılan ve aradan geçen zamanın ardından ihtiyaca cevap veremeyen ve su kaybına neden olan sulama tesisini modern bir sulama sistemine çevirdi. Yaklaşık 600 bin lira maliyetle hayata geçirilen ve 40 ailenin yararlanacağı proje ile 865 dekar alan suya kavuşacak.

Yılbaşı Özel Çekilişinde Büyük İkramiye Manisa ve Varlık Fonuna Çıktı!

Sisal Şans tarafından 31 Aralık Perşembe günü gerçekleştirilen 2021 Milli Piyango özel yılbaşı çekilişinde 100 milyon TL’lik büyük ikramiye bir adet çeyrek bilete isabet etti. Satılan tek çeyrek bilet Manisa’nın Akhisar İlçesinde bileti satın alan sahibine 25 milyon TL’lik ikramiye kazandırdı. Ancak satılmayan üç çeyrek biletin ikramiye tutarı olan 75 milyon lira ise, Türkiye Varlık Fonu’na kaldı.

Başkan Ergün, Akhisar’a Kazandırılacak Dev Yatırımlar Hakkında Bilgi Verdi!

Pandemi nedeniyle zor günler yaşanan bir süreçte, Manisa Büyükşehir Belediyesi, hizmetlerini aksatmadan devam ettirirken, Akhisar’a kazandırılacak dev yatırımlar için çalışmalara başladı. Prestij cadde düzenlemelerinden, Kültüpark’a kadar, ilçeye yapılacak önemli yatırımların müjdesini veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2021 yılında ilçede yatırımların zirve yapacağını belirtti.