Akhisar Ekonomi haberleri

Büyükşehir ve MASKİ’den Bünyaniosmaniye’ye Ziyaret

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü Güray Coşkun alt ve üstyapı dönüşümü tamamlanan Akhisar ilçesine bağlı Bünyaniosmaniye mahallesini ziyaret etti.

Büyükşehir’den Akhisar ve Gördesli 1600 Üreticiye 16 Bin Adet Plastik Sepet Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sebze üreticilerini desteklemek amacıyla uygulamaya alınan ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi doğrultusunda iki ilçede sepet dağıtımı gerçekleştirildi. Gördes ilçesi İtfaiye Amirliğinde gerçekleştirilen programa Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta’nın yanı sıra Gördes Belediye Başkan Yardımcısı Necati Arı, MHP İlçe Başkanı Abdürrazik Yonat, Gördes Muhtarlık İşleri […]

Büyükşehir Üreticilerin İhtiyaç Duyduğu Çalışmaları Bir Bir Hayata Geçiriyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Akhisar ilçesi Sırtköy Mahallesi’nde 10 tonluk taral doldurma tesisi kazandırıldı. Mahalle Muhtarı Ramazan Tufan, “Yıllardır boşa akan suyu değerlendirerek, üreticilerimizin hizmetine sunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir’in Çevreci Projesinin 2. Etabında İlk Konteynırlar, Trenle Manisa’ya Hareket Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün vizyonuyla Türkiye’de bir ilk olarak uygulamaya başlanan ‘Evsel Atıkların Trenle Taşınması Projesi’nin 2. etabında ilk taşıma gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi tarafından Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesi’nde inşa edilen transfer istasyonundan ilk konteynırlar, trenle Manisa’ya hareket etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Metin Memiş, günlük 15 konteynır ile evsel atıkların Manisa’ya taşınacağını söyledi.

Manisa’da Yüzde 75 Hibeli 500 Adet Damızlık Koçun Dağıtımına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli olarak 500 adet damızlık koçun dağıtımına başlandı. Akhisar Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen ilk dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katılım sağladı.

Büyükşehir Evleri Yanan Özer Ailesine Yardım Eli Uzattı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde evlerinde çıkan yangın nedeniyle eşyaları kullanılamaz hale gelen Özer ailesine yardım eli uzattı. Aileye Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini ileten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, halı ve çekyattan oluşan ev eşyalarının teslimini gerçekleştirdi.

Büyükşehir Evi Yanan Okatan Ailesinin Yüzünü Güldürdü!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde evlerinde çıkan yangın nedeniyle eşyaları kullanılamaz hale gelen Okatan ailesinin yardımına koştu. Aileye Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ve geçmiş olsun dileklerini ileten Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, buzdolabı, çamaşır makinesi ve çekyattan oluşan ev eşyalarının teslimini gerçekleştirdi.

Başkan Ergün Akhisar’da Pazar Esnafı İle Bir Araya Geldi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MHP Manisa Milletvekili Adayı Ali Uçak, Akhisar’da Pazar esnafı ile bir araya geldi. İlk olarak Akhisar Pazarcılar Odası’nı ziyaret ederek Pazarcılar Konfederasyonu Başkanı Ali Karaca ve Pazarcılar Odaları Başkanlarıyla bir araya gelen Başkan Cengiz Ergün ve Ali Uçak, ardından pazar esnafıyla buluşarak hayırlı işler dileklerini iletti.