Akhisar Ekonomi haberleri

Manisa Büyükşehir Ekipleri İlçedeki Sıcak Asfalt Çalışmasına Gece Saatlerinde de Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, Akhisar ilçesindeki sıcak asfalt çalışmasına gece saatlerinde de devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, gece saatlerinde devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek, son durum hakkında bilgi aldı.

Başkan Dutlulu’dan Bakanlığa ve Manisa İl Tarıma Tepki: ‘Tavuğun Bile AKP’lisi CHP’lisi Oluyormuş’!

AKP’li Gaziantep ve Kocaeli Büyükşehir Belediyelerinin çiftçiye ücretsiz tavuk dağıtımına izin veren Tarım ve Orman Bakanlığı, Manisa’daki CHP’li Akhisar Belediyesi’nin ücretsiz tavuk projesine ‘Hastalık riski olabilir’ iddiasıyla onay vermedi. CHP’li Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bakanlığa “Bu projeyi hayata geçiren AKP’li ve MHP’li belediyeler var. Anladık ki, tavuğun bile AKP’lisi CHP’lisi oluyormuş” sözleriyle isyan etti.

Büyükşehir Üreticilere 41 Bin Metrelik PVC Boru Desteği Sağlayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den üreticiye bir müjde daha geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerinden gelen talepler doğrultusunda mevcut sulama sahalarına ilave olarak 6 bin dekarlık arazinin daha sulamaya açılması için 41 bin metrelik PVC boru alımı çalışmalarına başladı. 17 Mayıs tarihinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Destek bizden bereketi Allah’tan. Üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.

Akhisar’da ‘Zeytin ve Zeytincilik Sorunları ve Çözüm Önerileri’ Konulu Panel Düzenlendi!

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, Akhisar Tütün Eksperliği Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Rana Kibar, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılınç, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Akhisarlı vatandaşlar, üniversite akademik-idari personeli ve öğrencilerinin katılımı ile Akhisar Yerleşkesi Konferans Salonu’nda, “Akhisar’da Zeytin ve Zeytincilik Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu panel düzenlendi.