Akhisar Genel haberleri

Depremde Yıkılan Karabörklü Cami’nin Yerine Yeni Caminin İnşa Devam Ediyor…

Manisa Büyükşehir Belediyesi 22 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde hasar gören ve güvenlik sebebiyle yıkımı gerçekleştirilen Karabörklü Cami’nin yerine, Başkan Cengiz Ergün’ün verdiği söz doğrultusunda yeni cami inşa ediyor. Çalışmaları tüm hızıyla ilerleyen cami için Cengiz Ergün’e ne kadar teşekkür etseler az kalacağını belirten Mahalle Muhtarı Muammer Emre, “Cengiz Başkanımızın bu eseri burada ilelebet yaşayacak. Allah bin kere razı olsun” dedi.

Manisalı Servis Şoförü Alkolmetreyi Üflediğinde Hayatının Şokunu Yaşadı!

Manisa’da İbrahim Bilen isimli işçi servisi şoförü, 23 Nisan akşamı ailesiyle birlikte iftar sofrasından kalktıktan sonra çıktığı serviste rutin trafik kontrolü sırasında durduruldu. Polis tarafından kendisine uzatılan alkolmetreyi hiç tereddüt etmeden üfleyen ve çıkan 0.45 promil alkoll sonucu hayatının şokunu yaşayan adamın ehliyetine 6 ay süreyle el konulurken bin 339 TL de para cezası kesildi. Mesleği gereği sürekli dezenfektan ve kolonya kullandığını ifade eden ve alkol almadığını kaydeden Bilen konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

Manisa’da ALES’e Girecek Adaylar İçin Otobüs Kalkış Saatleri ve Yerleri Açıklandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2021-ALES/1) girecek adayların, tam kapanma tedbirleri kapsamında mağdur olmaması için harekete geçti. Bu kapsamda Manisa kent merkezinde gerçekleştirilecek sınav için ilçelerden Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline otobüs seferi düzenlenecek. Kent merkezinde de, MANULAŞ’a ait şehir içi toplu taşıma araçları sınava girecek adaylar için hizmet verecek.