Akhisar Genel haberleri

Manisa’da Deprem Üreten Fay Hattında Hendekler Açıldı!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Ocak tarihinde 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından 8 ayda yaklaşık 7 bin deprem üreten fay hattı üzerinde 7 adet hendek açılarak incelemelerde bulunuldu. Açılan hendeklerde fay hattı üzerinde incelemelerde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, “Geçmiş verilere baktığımız zaman bu bölgede 7’ye kadar deprem üretecek faylar var” dedi.

Akhisar Belediyesi Maddi İmkansızlık Yapılamayan Camii İnşaatına Destek

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen depremler sonrasında hasar gören ve yıkılarak yeniden yapımıan başlanan Nur Cami’sinin inşaası maddi yetersizliklerden dolayı durma noktasına gelince Akhisar Belediyesi destek verdi. Cami inşaası Akhisar Belediyesi’nin destekleriyne yeniden başlarken Belediye Başkanı Besim Dutlulu inaatın bir an önce bitirilerek ibadete açılması için çalıştıklarını belirtti.

Akhisar İlçesindeki Lokantalara “Kadın Eli” Değdi

Türkiye’nin değişik illerinde yaklaşık 7 yıl ilk yardım ve acil bakım hemşiresi olarak görev yaptıktan sonra hayali olan restoranı işleten, 2 yıl önce girdiği meslek odası seçimlerini kazanarak lokantacılar odası başkanı olan Pınar Güney, Akhisar ilçesindeki lokantalara “kadın eli” değmesini sağladı.