Akhisar Gündem haberleri

Manisa’daki Depremler Sonrası Telefonları Hiç Susmuyor

Manisa’da son zamanlarda artan depremler nedeniyle, vatandaşlar oturdukları binaların depreme dayanıklı olup olmadıklarını merak etmeye başladı. Manisa’nın Salihli ilçesinde faaliyet gösteren bir inşaat firmasının telefonları hiç susmuyor. Vatandaşların son zamanlarda yaşadığı bu depremler nedeniyle binalarında deprem riski testlerini yaptıranların sayısı 10 kat arttığı belirtildi.

Manisa’da 5.6’lık Depremin Ardından 3 Bin 774 Deprem Oldu

Manisa’da 22 Ocak Çarşamba günün Akhisar’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki deprem ile başlayan artçı depremlerin toplam sayısını açıklayan Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, sosyal medya hesabından Manisa’da 18.02.2020 tarihi, saat 22.00’ye kadar toplamda 3 bin 774 deprem meydana geldiğini açıkladı.

Kırkağaç’taki Depremde Korkan Vatandaşlar Sokaklara Çıktı

Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından Kırkağaç ve Akhisar ilçelerinde depremi şiddetli hisseden vatandaşlar sokaklara döküldü. Manisa Valiliği depremle ilgili açıklama yaparken, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’de sosyal medyadan geçmiş olsun mesajı paylaştı.

Manisalı Depremzede Miniklere Moral Olması İçin Tiyatro Götürüldü

Manisa meydana gelen depremlerin ardından depremden etkilenen Akhisar ve Kırkağaçlı çocuklar, Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Kent Konseyi işbirliği ile sunulan ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi öğrencileri, tarafından sahnelenen ‘Oyun makinesi’ adlı çocuk oyunu, Kırkağaç ve Akhisar’dan gelen minikler ve Manisalı miniklere sergilenerek keyifli bir gün geçirmeleri sağlandı.