Akhisar Politika haberleri

Büyükşehir Akhisarlı Üreticilerle Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda bulunan Akhisar Gökçeahmet Mahallesi tarımsal sulama tesisinde, 2022 yılı sulama sezonu değerlendirilmesi ve 2023 yılı sulama sezonu işletme planı hakkında üreticilerle değerlendirmede bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta’nın da katıldığı toplantıda, kuraklığın önemine dikkat çekildi ve su tasarrufu vurgusu yapıldı.

Eğitimlerini Tamamlayan 2 Köpek Jandarmaya Sahiplendirildi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Can Dostum’ ve ‘Can Yoldaşım’ projelerinde, Köpek Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitimlerini tamamlayan iki köpek daha sahiplendirildi. Manisa İl Jandarma Komutanlığının talebi üzerine, alan koruma eğitimlerini tamamlayan 2 adet Alman çoban köpeği, Manisa Akhisar T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Bölüm Komutanlığına teslim edildi.

Öykü Yarışmasının Birincisi Manisa’dan

Yalova Bilim ve Sanat Merkezinin düzenlediği Öykü Yarışmasına katılan Akhisar Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Eylül Bilge İşler, Türkiye 1’incisi oldu. İşler geçtiğimiz yıl da yine Yalova BİLSEM tarafından düzenlenen Ulusal Bilimkurgu Küçürek Öykü Yarışması’nda ’Mekanik Kahkaha’ öyküsüyle yarışmada ikinci olmuştu.