Akhisar Politika haberleri

Genelgeyle Kapatılan İlçe Esnafına Nakdi Destek Yapılacak!

Akhisar Belediyesi tarafından Korona Virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren ve İçişleri Bakanlığının yayınladığı son genelge ile kapatılan kahvehane esnafına destek olmak için 500 TL nakit yardım yapacak. Yapılacak olan yardımı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, sosyal medya hesabından paylaştı.

Akhisar Belediyesi’nden Hastaneye Prefabrik Konteyner Desteği

Manisa’nın Akhisar ilçesinde artan Covid-19 vakaları sebebiyle harekete geçen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, korona virüse karşı hem vatandaşların sağlıklarını korumak hem de pandemi süresince fedakarca çalışan sağlıkçılar için poliklinik olarak kullanılacak 1 adet prefabrik yapıyı Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’nin kullanımına sundu.

Akhisar Belediye Personeli Bisikletle Atatürk’ün Anısına Şehir Turu Yaptı

Akhisar Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıldönümünde bisiklet turu düzenledi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Türk Milleti olarak bugün, bu vatanda kendi dilimizle özgür bir biçimde yaşamamızı sağlayan ebedi ve ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e çok şey borçluyuz. O’nu sonsuz özlem, minnet ve saygıyla anıyoruz. Yolundan hiç ayrılmadık, hiç ayrılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Akhisar’da ‘Süt Kuzusu’ Projesiyle Üreticiler ve Çocukların Yüzü Güldü

Akhisar Belediyesinin çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturmak amacıyla hayata geçirdiği ‘Süt Kuzusu’ projesi başladı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, çocuklara süt dağıtarak, “Hem bölgemizdeki süt üreticilerini ve kooperatifleri destekleyerek kırsal kalkınmaya destek oluyoruz, hem de çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için önemli bir yere sahip olan sütü ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırıyoruz. Akhisar’ımıza hayırlı olsun” dedi.

Akhisar Belediyesinden Türkiye’ye Örnek Olacak Bakkal Kart Projesi

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ile Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Zafer Kara, ‘Bakkal Kart’ projesini daha geniş kitlelere yaymak için toplantı yaptı. Toplantı sonrasında konuşan Başkan Dutlulu, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız Bakkal Kart’larına yüklediğimiz paralar ile alışverişlerini küçük esnaflarımızdan yapabilecek. Hem halkımız ihtiyaçlarını karşılayacak hem de esnafımız kazanacak” dedi.