Akhisar Spor haberleri

Akhisarspor TFF’nin Aldığı Küme Düşmeme Kararını Yargıya Taşıyacak!

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) bu sezon liglerden düşmenin kaldırılması kararına tepki göstererek, “Bu süreç bir üst lige çıkma mücadelesi veren tüm takımlar için geçerlidir. Çıkma mücadelesi veren takımların göz ardı edilerek, sadece düşme hattındaki takımların pandemi sürecinden etkilendiği öngörüsü ile alınan karar adalet, eşitlik, hakkaniyet ilkelerine aykırıdır” açıklamasında bulundu.

Başkan Ayan TBF’nin Sezonun İptal Edilmesi Kararını Değerlendirdi

Türkiye Basketbol 1. Lig’inde mücadele veren ve ligde 5. sırada bulunan Akhisar Belediye Basketbol Spor Kulübünün Başkanı Alper Ayan, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklanan sezonun iptal edilmesi kararını değerlendirdi. Sağlığın her şeyden önce geldiğini kaydeden Ayan, “Alınan karara saygılıyız. Artık önümüze bakacağız” dedi.

Yılmaz Vural: Basın Toplantısında Futbol Gündemini Değerlendirdi

Akhisarspor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, korona virüs nedeniyle ara verilen liglerin 12 Haziran’da başlayacak olmasıyla ilgili, “Futbolcular ve teknik heyetler tedirgin. 12 Haziran’da başlayacak olan ligi tamamlayabilecek miyiz tedirginliği de var” dedi. Vural, futbolcuları fiziksel olarak hazırlamanın dışında psikolojik olarak hazırlamanın daha zor olacağını belirtti.