Alaşehir Çevre haberleri

96 Yıllık “Turhan Alakent Evi” Restore Edilerek Kongre Merkezi Olacak!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinin simge yapılarından biri olan ve yıllardır atıl vaziyette duran 96 yıllık “Turhan Alakent Evi” Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir 2 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu kararıyla restore ediliyor. Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, tarihi yapının kongre merkezi olacağını söyledi.

Alaşehir’i Fırtına ve Dolu Vurdu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde şiddetli fırtına ve dolu yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Dolu yağışı tarım alanlarında zarara yol açarken, fırtına sebebiyle devrilen bir ağaç 5 mahalleye ulaşımı sağlayan yolu kapattı.

Dört Yıldır Bekledikleri Suya Kavuştular

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 4 yıl önce inşa edilen ve kuraklık nedeniyle su tutmayan Gülpınar Göleti, aşırı yağışlar sonrası su tutmaya başladı. Yağmurla birlikte taşan Carta Deresi’ndeki suların gölete ulaşması mahalle sakinlerini sevindirdi.

Manisa’da Akşam Etkili Olan Fırtına, Sağanak Yağış ve Dolu Yağışı Üzüm Bağlarına Zarar Verdi!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde dün saat 18.00 sıralarında etkili olan fırtına, sağanak yağış ve ardından gelen dolu yağışı dünyaca ünlü çekirdeksiz Sultaniye üzüm bağlarında büyük zarara yol açtı. Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu zarar gören bağlarda incelemelerde bulunarak üreticilere geçmiş olsun dileklerini iletti.