Alaşehir Çevre haberleri

Alaşehir’de Yol Genişletme Çalışmaları Yapılıyor

Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan kırsal mahallelerin gelişimi için ulaşım imkanlarını arttırmayı amaçlayan ve bu nedenle asfalt çalışmalarını bu noktalarda yoğunlaştıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde Uluderbent-Örencik güzergahını Sarıgöl Kızılçukur Mahallesi’ne bağlayan grup yolunda genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Manisa’da Fırtına Nedeniyle Çatılar Uçtu, Ağaçlar Devrildi, Elektrik Telleri Koptu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Manisa’nın büyük bölümünde etkili olan şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle hızla kriz masası oluşturdu ve elverişsiz hava koşullarının meydana getirdiği olumsuzluklara anında müdahale etti. Çatı uçması, yıldırım düşmesi, ağaç devrilmesi ve elektrik tellerinin kopması gibi olayların meydana getirdiği olumsuzlukların trafik ve vatandaşlar için tehlike oluşturmaması için büyük gayret sarf eden ekipler, gelen ihbarlara da anında yanıt verdi.

Alaşehir’de Evsel Atıksular Doğaya Arıtılarak Bırakılıyor!

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti. Alaşehir merkezin evsel nitelikli atıksularını arıtarak doğaya sağlıklı bir şekilde deşarj ettiklerini ifade eden Aslay, “Son günlerde yaşadığımız müsilaj yani deniz salyasının denizlerimizi kirletmesinden de anlayacağımız üzere çevreyi kirletmemek adına atıksu arıtma tesislerimizin önemi bir kere daha ortaya konmuş oldu. Alaşehir ilçemize kazandırmış olduğumuz bu tesis sayesinde Alaşehir ilçemizin evsel nitelikli atıksularını arıtarak temiz bir şekilde doğaya verilmesini sağlıyoruz” dedi.