Alaşehir Eğitim haberleri

ÖSYM Sınavları İçin Başka İlçelere Gitmek Zorunda Kalan Adaylar Artık Kendi Şehirlerinde Sınava Girebilecek!

Manisa’nın 100 bin nüfusu geçen ilçelerinden biri olmasına rağmen ÖSYM sınavları için başka ilçelere gitmek zorunda kalan adaylar artık kendi şehirlerinde sınava girebilecek. Alaşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Alaşehir Kaymakamlığı aracılığıyla yaptığı başvuru olumlu değerlendirildi ve bundan sonra ÖSYM sınavlarının Alaşehir’de de yapılmasına karar verildi.

Öğrenciler Kızılay ile okuma alışkanlığı kazanacak

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Emine Elem Kayacık Ortaokulu ve Alaşehir Kızılay Derneği tarafından öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanması için hayata geçirilen ’Alaşehir Kızılay ile okuyor’ projesi başladı. Projede, Kızılay tarafından okula 500 kitap bağışı yapılırken, seçilen kitaplardan okuyan öğrenciler, okudukları kitaplardan girecekleri sınavda 70 ve üzeri puan almaları halinde hem çeşitli hediyeler kazanacak hem de tarihi ve turistik bir geziye gitme şansı yakalayacak.

Türkiye Şampiyonları Alaşehir’den

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Hasan Ersin tarafından çalıştırılan Alaşehirli öğrenciler, model kağıt uçak ve planör model uçak yarışmasında Türkiye birincisi olurken birçok dalda dereceler elde ederek büyük bir başarıya imza attı.