Alaşehir Eğitim haberleri

Alaşehir İş Dünyasından Türkiye Şampiyonlarına Övgü

Manisa’da yapılan ’FF Salon Model Uçak Türkiye Şampiyonası 1. Etap’ yarışmasında 18 madalyanın 10’unu kazanarak büyük bir başarıya imza atan Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan’ı ziyaret etti. Seyhan, gençlere ve eğitime verdikleri desteklerin başarılarla taçlandırılmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Başarıya Doymuyor…

Manisa’da yapılan ’FF Salon Model Uçak Türkiye Şampiyonası 1. Etap’ yarışmasında Alaşehir’i temsil eden Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri turnuvada verilen 18 madalyanın 10’unu kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Madalyalarla ilçeye dönen öğrenciler Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun’u ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Engelli Torunlarını Beklerken Kursiyer Oldular

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde rehabilitasyon merkezi öğrencisi engelli torunlarını beklerlerken kursa katılan nineler el sanatları kurslarında bir taraftan kendilerini geliştirirken, torunlarının etkinliklerine de eşlik ediyor. Torun sevgisinin bambaşka bir duygu olduğunu anlatan nineler, torunları sayesinde kursiyer olduklarını söyledi.

İlkokul Öğrencilerinin Çıkardığı Şiir Kitabının Gelirini Okula Bağışladılar

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki Beşeylül İlkokulu 4/E sınıfı öğrencileri kendi yazdıkları şiirlerden oluşan, ’Şiirden Kalpler’ ismini verdikleri bir şiir kitabı çıkardı. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim yapılmasına rağmen, kitap yazma başarısı gösteren öğrenciler kitaptan elde edilecek olan geliri de okulun ihtiyaçlarının giderilmesi için okula bağışlama kararı aldı.