Alaşehir Ekonomi haberleri

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.

Manisa’da Gece Sıcaklığın Eksi Derecelere Düşmesi Sonucu Üzüm Bağlarını Don Vurdu!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde üzüm bağlarını don vurdu. Dün gece yağan kırağı ve sıcaklığın eksi derecelere düşmesi sonucu, özellikle erkencil üzümleri don vurdu. Sabah saatlerinde yerlerin adeta kar yağmış gibi bembeyaz oldu. Güneşin doğması ile erkencil üzüm filizlerinin soğuk vurgunu nedeniyle siyaha büründüğü görüldü. Yaklaşık 10-15 santimetre uzunluğa ulaşan üzüm filizleri don vurgunu nedeniyle yan yattı.

Arıcılık Kursunu Tamamlayan Kursiyerlere Kovan Hediyesi

Manisa Alaşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Alaşehir Belediyesi iş birliğiyle açılan arıcılık kursunda sertifika alan 50 kursiyere, Alaşehir Belediyesi tarafından 5’er adet arı kovanı hediye edildi. Arıcılığa çok önem verdiğini kaydeden Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, arıcılığın geliştirilmesi için destek olmaya devam edeceklerini söyledi.

MASKİ, Temiz Bir Çevre ve Enerji Tasarrufu İçin GES İnşa Ediyor

MASKİ Genel Müdürlüğü, deprem bölgesindeki görevine devam ederken Manisa’da da yatırımlarını sürdürüyor. İdare, Alaşehir İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi içerisine 25 milyon TL yatırım bedeliyle kazandıracağı 1 megavatlık güneş enerji santralinde panellerin takılacağı ayakların montajlarını tamamladı. Tesiste kısa bir süre sonra 2 bin 895 panelin montajına başlanacak.

Alaşehir Belediyesi’nin projesine hibe desteği

Alaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ’7 yıldızdan biri Philadelphia’ adlı proje Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yerel bölgelerin kültür varlıklarının tanıtılması amacıyla başlatılan ’Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi ve Proje Yarışması’nda 500 bin TL hibe desteği kazandı.

Başkan Öküzcüoğlu İşçilerin Yeni Ücretlerini ve Yeni Haklarını Açıkladı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, taşeron işçilerin yeni ücretlerini ve yeni haklarını açıkladı. Belediye binası önünde yapılan açıklamayı işçiler davul zurna eşliğinde oynayarak kutlarken, yapılan zamla birlikte en düşük taşeron işçi maaşı 11 bin 7 TL, en yüksek ise 12 bin 724 TL’ye yükselmiş oldu.