Alaşehir Ekonomi haberleri

Alaşehir’de ihtiyaç Sahipleri İçin Dost Bakkal Açıldı

Alaşehir Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik çalışmaları dahilinde ihtiyaç sahibi ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaları için hazırlanan Dost Bakkal’ın açılışı gerçekleştirildi. İhtiyaç sahibi aileler kendilerine verilen kartlarla Dost Bakkal’dan temel gıda ve temizlik ürünlerini ücret ödemeden alabilecek.

Başkan Ergün, Killik Mahallesi’ni Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Milletvekili Adayı Ali Uçak, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner ve kurmayları ile birlikte Alaşehir ilçesine bağlı Killik Mahallesi’ni ziyaret etti. Ziyarette mahalleye kazandırılan hizmetlerden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden vatandaşlar, Milletvekili Adayı Ali Uçak’a da tam destek sözü verdi.

9 Yıllık Süreçte Alaşehir’e 423 Milyon Liralık Yatırım!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir’de sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Alaşehir’de gerçekleştirilen projeleri anlatan Başkan Cengiz Ergün, geride kalan 9 yıllık süreçte Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 423 milyon 598 bin liralık yatırımın Alaşehir’e kazandırıldığını ifade etti. Başkan Cengiz Ergün, Alaşehir Ziraat Odası Başkanlığı’yla organik tarıma uygun preparatların alımı noktasında işbirliği protokolü de imzaladı.

MASKİ’nin Hizmetleri Hız Kesmiyor

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından il genelinde çalışmalar hız kesmeden devam ederken MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına teknolojiyi kullanarak “e-devlet üzerinden” hayata geçirdikleri yeni bir hizmet hakkında açıklamalarda bulundu.