Alaşehir Genel haberleri

Alaşehir Caddeleri Parfüm ve Deodorant Koktu!

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Manisa’nın Alaşehir ilçesinde de gerçekleştirildi. Bisiklet turuna Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve eşi Selin Öküzcüoğlu da katılarak kadınlara destek verdi. Alaşehir Belediyesine ait bir araç da tur boyunca caddelere deodorant sıkarak bisikletlilere destek verdi.

Alaşehir Üzüm Festivalindeki Kelter Çekme Yarışması Renkli Görüntülere Sahne Oldu!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramında başlayan ve 5 Eylül Alaşehir’in kurtuluşuna kadar devam edecek olan Alaşehir 3. Üzüm Festivalinde 30 kişi 50 kiloluk üzüm kelterleriyle 500 metrelik mesafeyi en hızlı koşabilmek için yarıştı. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da omuzlarına aldığı iki kelterle parkuru yürüyerek tamamladı. Kimi yarışmacılar kelterleri bitişe kadar taşıyamazken kimileri de bitiş çizgisiyle kendini yere bıraktı.

Alaşehir Üzüm Festivalinde “En güzel Üzüm” Yarışması Yapıldı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Alaşehir Üzüm Festivali kapsamında düzenlenen “En Güzel Üzüm” yarışmasında çiftçiler tezgahlardaki üzümleriyle mücadele etti. En güzel üzümü yetiştiren çiftçiler jüri tarafından ödüllendirilirken festival akşamı ise Derya Uluğ konseriyle şenlendi. Öte yandan, festivalde Alaşehir Belediyesi tarafından korona virüs aşısına teşvik amacıyla ilk aşı olanlar ise ödüllendirildi.