Alaşehir Politika haberleri

Alaşehirli Kahramanlar Şehadet Yıl Dönümlerinde Düzenlenen Programla Anıldı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Durmaz, Şehit Jandarma Er Mehmet Yalçın, Şehit Jandarma Er İsa Keser, Şehit Piyade Er Mehmet Şimşek, Şehit Uzman Kademeli Çavuş Mesut Yazar, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Osman Ersoy, Şehit Polis Memuru Mert Altıntaş, Şehit Polis Memuru Onur Ramazan Bayram’ı şehadet yıl dönümlerinde düzenlenen programla andı. Baba ocakları olan Alaşehir’de düzenlenen programda, aziz şehitlerimizin ruhuna ithafen Mevlid-i Şerif okundu, pilav hayrı yapıldı.

40 Yıllık Yol Özlemlerine Başkan Ergün Son Verdi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Alaşehir’in Çarıktekke Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılanan Öztozlu ve Uçak’a, Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgelerinde başlatılan asfalt çalışması nedeniyle vatandaşlar memnuniyetini paylaştı. Ziyaret sırasında Uçak, aracılığıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile de görüntülü konuşan mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri, 40 yıldır özlemle bekledikleri yol çalışmasının başladığını ifade ederek, Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Uluderbent Mahallesinde Sondaj Çalışmaları Tamamlandı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini konusundaki çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, Alaşehir ilçesine bağlı Uluderbent mahallesine daha verimli, daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına başladığı sondaj çalışmalarını tamamladı ve saniyede 12 litre verime sahip suya ulaşıldı. Sondajdan […]

Piyadeler Mahallesi’nde Dere Temizliği Başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün ‘Daha Temiz Bir Manisa’ hedefiyle il genelinde dere temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren MASKİ Genel Müdürlüğü, Alaşehir ilçesine bağlı Piyadeler Mahallesinde 1800 metrelik temizlik çalışması başlattı. Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade eden mahalle muhtarı İsa Bilgiç, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve emeği geçenlere teşekkür etti.