Alaşehir Politika haberleri

Köy Köy Dolaşarak Okullarını Tanıtımını Yapıyorlar!

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki Şehit Evren Kara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmenleri Türkiye’de yapılmayanı yaparak, köy okullarını ziyaret edip bu okullarda görev alan öğretmen ve öğrencilere mesleki eğitimin önemi hakkında bilgi aktarımı ve okullarının tanıtımını gerçekleştirdi.

Başkan Öküzcüoğlu Makamını Kazada Yaralanan Duru’ya Bıraktı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde geçtiğimiz 18 Mart günü yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan ve 3 haftalık tedavisinin ardından taburcu olan 12 yaşındaki Duru Ürküt’e, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu tarafından sürpriz yapıldı. Evinden makam otomobiliyle alınan Ürküt, Alaşehir’in bir günlük temsili belediye başkanı oldu.

Büyükşehir Üreticilere 41 Bin Metrelik PVC Boru Desteği Sağlayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den üreticiye bir müjde daha geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerinden gelen talepler doğrultusunda mevcut sulama sahalarına ilave olarak 6 bin dekarlık arazinin daha sulamaya açılması için 41 bin metrelik PVC boru alımı çalışmalarına başladı. 17 Mayıs tarihinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Destek bizden bereketi Allah’tan. Üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.