Alaşehir Politika haberleri

İlçede 2021 Yılı Üzüm İşçi Fiyatları ve Dayıbaşı Ücretleri Açıklandı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, ’İşçi Ücretlerini Tespit Komisyonu’ 2021 yılı üzüm sezonu öncesi üzüm işçi ücretlerini belirledi. Günlük 8 saat çalışma zamanı belirlenen komisyonda en düşük fiyatın 85 TL ile kesim işinde, bandırma ve yükleme işinde çalışacak olan işçiler için ise günlük 180 TL ödenmesi kararlaştırıldı.

Çiftçilerin Hem Pazar Arayışı Sona Erecek Hem de Geliri Artacak

Alaşehir Kaymakamlığı AB ve Proje Ofisi Koordinatörlüğünde Ziraat Mühendisi Feray Keskin tarafından Alaşehir Tarım ve Orman Müdürlüğü adına hazırlanan ve başarılı bulunan ’Yaprak Salamura Üretim Tesisi Ön Fizibilite Danışmanlığı’ projesi Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilmesinin ardından proje eğitimleri başladı.

Alaşehir’de Yol Genişletme Çalışmaları Yapılıyor

Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan kırsal mahallelerin gelişimi için ulaşım imkanlarını arttırmayı amaçlayan ve bu nedenle asfalt çalışmalarını bu noktalarda yoğunlaştıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, Alaşehir ilçesinde Uluderbent-Örencik güzergahını Sarıgöl Kızılçukur Mahallesi’ne bağlayan grup yolunda genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Manisa’da Öğrenciler Okul Bahçesinde Sebze ve Tavuk Yetiştirip Okula Gelir Sağlayacaklar

Manisa’nın Alaşehir ilçesine bağlı Killik Mahallesindeki Şehit Hüdaverdi Özkan Ortaokulunun bahçesinde kendi sebzelerini yetiştiren öğrenciler şimdi de organik tavuk yumurtası projesini başlatarak okulda gezen tavuk yetiştirecekler. Organik sebzelerin yanı sıra organik tavuk yumurtası üretimine de başlayacak olan öğrenciler tarımsal yönden de kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, ürünlerin satışından elde edilecek gelirle de okullarına katkı sunmuş olacaklar.

Alaşehir’de Kaymakamlık Öncülüğünde ’Üreticilerle Tarım Buluşmaları’ Başlatıldı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde kaymakamlık öncülüğünde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde ’Üreticilerle Tarım Buluşmaları’ başlatıldı. İlçeye bağlı 87 mahallede gerçekleştirilmesi planlanan projenin ilk toplantısı Killik Mahallesinde gerçekleştirildi. Toplantıya üreticilere büyük ilgi gösterdi.

Alaşehir’de Evsel Atıksular Doğaya Arıtılarak Bırakılıyor!

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisini ziyaret etti. Alaşehir merkezin evsel nitelikli atıksularını arıtarak doğaya sağlıklı bir şekilde deşarj ettiklerini ifade eden Aslay, “Son günlerde yaşadığımız müsilaj yani deniz salyasının denizlerimizi kirletmesinden de anlayacağımız üzere çevreyi kirletmemek adına atıksu arıtma tesislerimizin önemi bir kere daha ortaya konmuş oldu. Alaşehir ilçemize kazandırmış olduğumuz bu tesis sayesinde Alaşehir ilçemizin evsel nitelikli atıksularını arıtarak temiz bir şekilde doğaya verilmesini sağlıyoruz” dedi.