Alaşehir Politika haberleri

Alaşehir İş Dünyasından Türkiye Şampiyonlarına Övgü

Manisa’da yapılan ’FF Salon Model Uçak Türkiye Şampiyonası 1. Etap’ yarışmasında 18 madalyanın 10’unu kazanarak büyük bir başarıya imza atan Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seyhan’ı ziyaret etti. Seyhan, gençlere ve eğitime verdikleri desteklerin başarılarla taçlandırılmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Başarıya Doymuyor…

Manisa’da yapılan ’FF Salon Model Uçak Türkiye Şampiyonası 1. Etap’ yarışmasında Alaşehir’i temsil eden Alaşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri turnuvada verilen 18 madalyanın 10’unu kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Madalyalarla ilçeye dönen öğrenciler Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun’u ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Gelir ve Giderlerini Gösteren Afiş Belediye Binasına Asılarak Vatandaşlarla Paylaşıldı!

Manisa’nın Alaşehir Belediyesi tarafından belediyenin gelir ve giderlerini gösteren tablonun yer aldığı afiş belediye binasına asılarak vatandaşlarla paylaşıldı. 134 milyon borçla devraldıkları belediyenin yaklaşık 50 milyon TL’lik borcunu ödediklerini belirten Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, hem borç ödeyip hem de hizmet ürettiklerini söyledi.

Alaşehir İlçesinde Vatandaşlar Orman Yangını Nöbeti Tutmaya Başladı!

Son günlerde Türkiye genelinde yaşanan orman yangınları nedeniyle, Alaşehir Belediyesi zabıta ekipleri, fen işleri ekipleri, Alaşehir Çiftçi Malları Koruma ekipleri ve mahalle sakinleri geceleri orman nöbetine başladı. Orman nöbetlerinin başladığı ilk gece, Belediye Başkanı Ahmet Öküzücüoğlu da sabaha kadar nöbet tutarak hem ekipleri koordine etti hem de vatandaşlara da çağrıda bulundu.

İlçede 2021 Yılı Üzüm İşçi Fiyatları ve Dayıbaşı Ücretleri Açıklandı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, ’İşçi Ücretlerini Tespit Komisyonu’ 2021 yılı üzüm sezonu öncesi üzüm işçi ücretlerini belirledi. Günlük 8 saat çalışma zamanı belirlenen komisyonda en düşük fiyatın 85 TL ile kesim işinde, bandırma ve yükleme işinde çalışacak olan işçiler için ise günlük 180 TL ödenmesi kararlaştırıldı.