Alaşehir Sağlık haberleri

Tütün Sadece Kullananı Değil Kullanmayanları da Etkiliyor

Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Alaşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Metin Gümüş sağlıklı bir gelecek için tütün ürünlerinden uzak durmak gerektiğini belirtti. Gümüş, tütünün sadece kullananları değil pasif içici konumunda olan tütün kullanmayan vatandaşları da etkilediğini söyledi.

Başkanı Ergün, Uçak Kardeşler Tarafından İlçeye Kazandırılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin Açılışına Katıldı!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Alaşehir ilçe programı kapsamında Alaşehir Devlet Hastanesi Uçak Kardeşler Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Bu güzide merkezi ilçemize kazandıran hayırsever iş insanı Sayın Ali Uçak başta olmak üzere Uçak ailesinin her bir ferdine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Ergün, Alaşehir’e 2014 yılından itibaren Alaşehir’e 423 milyon 598 bin TL’lik yatırımı kazandırdıklarını söyledi.

SGK Müdüründen EYT Açıklaması

Alaşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Dilek Demir, EYT müracaatlarının e-Devlet sistemi üzerinden kolaylıkla yapılabildiğini ve kısa sürede kurum tarafından çözümlendiğini anlatarak, “EYT başvurusu için SGK önünde uzun kuyruklar oluşturmaya gerek yok. e-Devlet sisteminden yapılan başvuruları kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Kuruma gelen vatandaşlarımıza da hizmet veriyoruz.” dedi.

Köylerde Kapı Kapı Dolaşıp Sağlık Taraması Yapıyorlar

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara sağlık ekipleri tarafından evlerinde sağlık taraması yapılıyor. Kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapılarak, obezite, diyabet ve kanser taramaları hakkında bilgilendirilen vatandaşlardan engelli ve kısıtlı olanlarının evlerine gidilerek gerekli tedavileri yapılıyor. Uygulamadan memnun olan vatandaşlar hem sağlık personeline hem de devlete teşekkür etti.

Manisalı Muhtarlar Hayat Kurtaracak!

Manisa Valiliği koordinesinde, Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Manisa 112 Acil Çağrı Merkezi ve Yunusemre Muhtarlar Derneği’nin ‘Hayat kurtarmakta biz de varız’ projesi tüm hızıyla devam ediyor. Alaşehir ilçesindeki 87 mahalle muhtarına ilk yardım eğitimi verildi.