Alaşehir Spor haberleri

On yaşındaki Deniz’in Hedefi ‘Yıldız Aras’ Gibi Olmak

Karateye üç yıl önce başlayan 10 yaşındaki Deniz Kiraz, Sivas’ta düzenlenen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda 2 bin 600 sporcunun arasından Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma girmeye hak kazandı. Deniz Kiraz’ın hedefi ise kariyerinde 5 dünya ve 10 Avrupa şampiyonluğu bulunan Yıldız Aras gibi adını karate tarihine altın harflerle yazdırabilmek.

Hava Sporları Yarışlarına Alaşehir Damgası

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 28 öğrencinin katıldığı ’Hava sporları, hava modelciliği ve uzay modelleri’ İl Birinciliği yarışmaları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Yarışmalarda Alaşehirli öğrenciler 3 kategoride de birinciliği kazandı.

Şehit Evren Kara’nın Adını Gururla Yaşatıyorlar

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2021-2022 Okul Sporları faaliyet programında yer alan okullar arası gençler grekoromen ve serbest güreş il birinciliği müsabakalarında Alaşehir Şehit Evren Kara Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bu sene de Manisa şampiyonu oldu. Adını ’Şehit Evren Kara’dan alan Alaşehir Mesleki Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri 5 yıldır Manisa’da minderin tozu atmaya devam ediyor.