Alaşehir Spor haberleri

Süper Amatör Lig Ekibinin Hayali Süper Lig’de Oynamak

Manisa Süper Amatör C Grubunda rekora koşan Tenekecioğlu Alaşehir Belediyespor ilk yarısı tamamlanan ligde 8’de 8 yaparak büyük bir başarıya imza attı. 8 maçta rakip kaleleri 39 kez havalandıran takım kalesinde ise sadece 2 gol gördü. Hedeflerinin çok büyük olduğunu kaydeden Kulüp Başkanı Necdet Ünsalan en büyük hayallerinin ise 10 sene içinde Süper Lig’de Fenerbahçe ile karşılaşıp maçtan galip ayrılmak olduğunu söyledi.

Türkiye Şampiyonları Alaşehir’den

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Hasan Ersin tarafından çalıştırılan Alaşehirli öğrenciler, model kağıt uçak ve planör model uçak yarışmasında Türkiye birincisi olurken birçok dalda dereceler elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

On yaşındaki Deniz’in Hedefi ‘Yıldız Aras’ Gibi Olmak

Karateye üç yıl önce başlayan 10 yaşındaki Deniz Kiraz, Sivas’ta düzenlenen Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda 2 bin 600 sporcunun arasından Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma girmeye hak kazandı. Deniz Kiraz’ın hedefi ise kariyerinde 5 dünya ve 10 Avrupa şampiyonluğu bulunan Yıldız Aras gibi adını karate tarihine altın harflerle yazdırabilmek.

Hava Sporları Yarışlarına Alaşehir Damgası

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde 28 öğrencinin katıldığı ’Hava sporları, hava modelciliği ve uzay modelleri’ İl Birinciliği yarışmaları kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. Yarışmalarda Alaşehirli öğrenciler 3 kategoride de birinciliği kazandı.