Sır cinayette yıllar sonra karar verildi

Manisa Şehzadeler İlçesine bağlı Hamzabeyli Mahallesinde ikamet eden karı koca, 19.02.2012 yılında sabaha karşı evlerinde boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulunmuştu. İki yıl önce katil zanlısı E.C. yakalanmıştı. 6. kez görülen davada karar çıktı.

Sır cinayette yıllar sonra karar verildi
1

19.02.2012 Yılında Yaşanan Cinayet Olayının Geçmişi:

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde 19 Şubat 2012 tarihinde evlerinde boğazları kesilerek öldürülen Sibel ve Sabri Akkoç çiftinin katil zanlısı olduğu iddia edilen bir kişi daha tutuklandı. Geçen yıl da olayla ilgili bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 
İlçeye bağlı Hamzabeyli Mahallesinde manavlık yaparak geçimlerini sağlayan Sabri Akkoç (44) ve eşi Sibel Akkoç (41), 19 Şubat 2012 günü evlerinde boğazları kesilmiş halde bulundu. Sabah 06.00 sıralarında kahvesini açmaya giden Mehmet A., Fidanlık Sokaktan geçerken komşusu Sabri Akkoç'u evinin kapısının önünde kanlar içinde hareketsiz yatarken gördü.

Sabri Akkoç'un yanına giderek boğazının kesildiğini fark eden kahvehaneci Mehmet A., önce Acil 112'ye ardından jandarmaya haber verdi. Sabri Akkoç'u evinin kapısı önünde boğazı kesilmiş olarak ölü bulan Acil 112 sağlık ekipleri, evin içine girdiklerinde eşi Sibel Akkoç'u da mutfak kapısının önünde boğazı kesilmiş olarak ölü buldu. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, evin çevresinde geniş güvenlik önlemi alarak, evde araştırma yaptı. Cinayeti işleyen kişi veya kişilerin evin mutfak penceresinden girdiği ve ardından evin arka odasındaki odanın penceresinden kaçtığı belirtildi. Yapılan ilk incelemelerde Sabri Akkoç'un kollarında bıçak darbeleri olduğu, eve giren kişi veya kişilerle yaşadığı boğuşmanın ardından boğazının kesildiği ve Akkoç'un kanlar içerisinde yardım istemek için evinin kapısına kadar gittiği tespit edildi. 

Olaydan bir gün sonra çiftin cenazeleri, Manisa İlçesine bağlı Hamzabeyli Mahalesinde yaşayan, Sabri Akkoç (44) dün Hamzabeyli beldesinde, kılınan cenaze namazının ardından belde mezarlığında defnedilmişti. diğer gün ise, İzmir Adli Tıp'tan getirilen eşi Sibel Akkoç da (41), babası İrfan ve annesi Saadet Gediz'in isteği üzerine Manisa merkeze bağlı Hacıhaliller beldesinde toprağa verildi. 

Zanlıların Yakalanış Geçmişi:

İlk tutuklama 2016 yılında yapıldı
Uzun süre aydınlatılamayan olayın ardından 2016 yılında sır cinayetle ilgili bir kişi tutuklanmıştı. Sır cinayetle ilgili jandarma istihbarat ekibi, ilk olarak Hamzabeyli Mahallesinde hırsızlıktan sabıkalı 35 yaşındaki E.C.'yi tespit etmiş. Ekipler, şüphelinin cep telefonu sinyallerinden cinayet günü Hamzabeyli'de olduğunu belirlemişti. Görgü tanıklarının da şüpheliyi teşhis ettiği öğrenilmiş ve jandarma tarafından gözaltına alınan E.C., 2016 yılı 6 Ekim ayında sevk edildiği mahkemede tutuklanmıştı. 

İkinci Tutuklama 12-10-2017 Tarihinde Yapıldı. 
Cinayet ile ilgili soruşturmasını derinleştiren ekipler tutuklu bulunan E.C.’nin telefon kayıtlarından bir kişiye daha ulaşmıştı. Ekipler, şüphelinin cinayet günü öncesi, cinayet günü ve sonrasında İ.Y. isimli bir kişiyi aradığını tespit etmişti. Şüpeli İ.Y.’nin tutuklu bulunan E.C. ile çocukluk arkadaşı olduğu öğrenilmişti. Görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda, İ.Y.'nin de cinayet günü mahallede olduğu belirlenmişti. 10.10.2017 Salı günü gözaltına alınan İ.Y., sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. İ.Y.'nin jandarmadaki ifadesinde, cinayet işlemediğini ve olayla ilgisinin olmadığını söylediği bildirilmişti.(İHA)

Sonunda Sır Cinayet Davasında Karar Verildi.

Aradan geçen o kadar yıldan sonra tutuklu bulunan E.C. hakkında mahkeme 6. duruşmadan sonra karar verdi. Mahkeme E.C. hakkında iki kişiyi tasarlayarak canice adam öldürmekten 2 kere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme tarafından verilen hapis cezasının yüzüne okunmasından sonra, E.C. mahkeme hakimine, " Ben yapmadım" dedi.(HABER: SERKAN ÖZCAN)

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 21:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kizil yildiz
Kizil yildiz - 3 ay Önce

Senide aynen hapishane de boğazlasınlar insansı mahluk.

Kudret havaleoglu
Kudret havaleoglu - 2 ay Önce

Doğru haberci manisa

SIRADAKİ HABER
Manisa hava durumu
Manisa hava durumu 7 günlük
Manisa hava durumu 15 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu
Manisa Yunusemre hava durumu 7 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu 15 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu
Manisa Şehzadeler hava durumu 7 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu 15 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu
Manisa Turgutlu hava durumu 7 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu 15 günlük
Manisa Soma hava durumu
Manisa Soma hava durumu 7 günlük
Manisa Soma hava durumu 15 günlük
Manisa Selendi hava durumu
Manisa Selendi hava durumu 7 günlük
Manisa Selendi hava durumu 15 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu
Manisa Saruhanlı hava durumu 7 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu 15 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu
Manisa Sarıgöl hava durumu 7 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu 15 günlük
Manisa Salihli hava durumu
Manisa Salihli hava durumu 7 günlük
Manisa Salihli hava durumu 15 günlük
Manisa Kula hava durumu
Manisa Kula hava durumu 7 günlük
Manisa Kula hava durumu 15 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu
Manisa Köprübaşı hava durumu 7 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu 15 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu
Manisa Kırkağaç hava durumu 7 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu 15 günlük
Manisa Gördes hava durumu
Manisa Gördes hava durumu 7 günlük
Manisa Gördes hava durumu 15 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu
Manisa Gölmarmara hava durumu 7 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu 15 günlük
Manisa Demirci hava durumu
Manisa Demirci hava durumu 7 günlük
Manisa Demirci hava durumu 15 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu
Manisa Alaşehir hava durumu 7 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu 15 günlük
Manisa Akhisar hava durumu
Manisa Akhisar hava durumu 7 günlük
Manisa Akhisar hava durumu 15 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu
Manisa Ahmetli hava durumu 7 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu 15 günlük