Başkan Ergün, Saruhanlı'ya yapılan 118 milyon liralık yatırımı anlattı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı’da mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkan Ergün, Saruhanlı'ya yapılan 118 milyon liralık yatırımı anlattı
1

Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün bugüne kadar geçen dört buçuk yıllık süre içerisinde ilçede gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Başkan Ergün, “118 milyon liralık yatırımı Saruhanlılı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.

"Altyapı yatırım hamlesi başlattık"

Toplantıda mahalle muhtarlarına hitap ederek Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün kuruluş sürecinden gelinen noktaya kadar bilgi veren Başkan Ergün, “17 ilçemiz ve 1088 mahallemiz bizden hizmet bekliyordu. Altyapısı olmayan, kanalizasyonu bulunmayan, yolu bozuk, köprü ihtiyacı olan mahallelerimiz, köylerimiz olduğunu üzülerek gördük.

Geleceğimize yatırım yapalım, çocuklarımız temiz su içsin, kanalizasyon hatlarını yenileyelim bulaşıcı hastalıklar olmasın dedik ve büyük bir altyapı yatırım hamlesi başlattık. Birçok belediye başkanı gözle görülmediği için altyapı hizmeti yapmaktan kaçıyor. Bunun aksine biz oy kaygısı gütmeden paslanmış borulardan, içler acısı halde olan su depolarından halkımız su içmesin düşüncesiyle bunların temizliğini ve yenilemelerini yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

"MASKİ’nin çalışmalarını anlattı"

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ilçeye kazandırdığı projeler ile ilgili bilgiler aktaran Başkan Ergün, “Geride bıraktığımız sürede MASKİ Genel Müdürlüğümüzün Saruhanlımıza yaptığı yatırımları sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 milyon 152 bin liralık yatırımla 101 mahalle projesi kapsamında Adiloba, Lütfiye, Taşdibi, Tirkeş ve Kumkuyucak Mahallelerimize 81 kilometre içme suyu ve kanalizasyon hattı yapıldı.

Taşdibi Mahallemize bin kişilik fosseptik imalatını tamamlayarak bağlantılarını yaptık. 100 kişilik 2. fosseptikte ise yer teslimi aşamasındayız. Tirkeş mahallemizde bin kişilik fosseptik inşaatını tamamladık ve hat bağlantısını yapacağız” dedi.

“Temiz bir Saruhanlı için bu çalışmalar yapılmalıydı”

Mahallelerde gerçekleştirilen çalışmalar esnasında sokakların kazıldığını dile getiren Başkan Ergün, “Yeri geldi çamur ya da tozunu çektiniz biliyorum. Öncelikle vermiş olduğumuz rahatsızlık için özür diliyorum. Ancak değerli muhtarlarım, bu çalışmalarımız yapılmalıydı. Temiz bir Saruhanlı için, temiz bir Manisa için bu cefayı hep birlikte çektik. Kimisi sabırsızlıkla, kimisi de siyasi olarak söylemlerde bulundu. Bunları yaşadık, gördük.

Ancak biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için dedik ve hamd olsun bugüne kadar yalnızca MASKİ kanalıyla Saruhanlımıza tamı tamına 52 milyon liralık yatırımı kazandırdık. Eski parayla tam 52 trilyon demektir bu. Helali hoş olsun. Daha Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yatırımlara gelmeden 52 milyona ulaştık” diye konuştu.

“Saruhanlı nefes alan bir ilçe haline geldi”

Manisa’daki 40 yıllık çöp sorununun Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisi ile tarihe gömüldüğünü vurgulayan Başkan Ergün, “Yalnızca Manisa merkezinin değil, 17 ilçemizin tamamının çöp sorunu bu modern tesisle tarih oldu. Saruhanlımız da buradan payını alan ilçemiz. Saruhanlı’nın çöplerinin bu tesise taşınabilmesi için Azimli Mahallemizde 730 bin liralık bir yatırımla katı atık transfer istasyonu inşa ettik.

Koldere Mahallemizde bulunan vahşi depolama sahasının rehabilitasyonu uygulama projesi ve jeolojik raporlarının hazırlanmasını sağladık. Çöpleri transfer istasyonundan Uzunburun’a taşıyacak araçların alımlarına da 1 milyon 325 bin liranın üzerinde bir harcama yaptık. Özetle Saruhanlı artık nefes alan, sorun olan çöp sahalarından kurtulmuş bir ilçe haline geldi” dedi.

Toplu ulaşımda dönüşüm çalışmalarından da bahseden Başkan Ergün, “Toplu ulaşımda başlattığımız dönüşüm çalışmasıyla engelli erişimine uygun, klimalı, alçak tabanlı, kartlı sistemli ve kameralı araçları ilimiz genelinde hizmete sunduk. Ulaşımı tamamladık.

Modern ulaşım, modern yollarla mümkündür diyerek, yetki ve sorumluluğu Büyükşehir’de olan yerlerde muazzam bir asfalt ve parke taşı çalışması yaptık. Köyden ve beldeden mahalleye dönen yerleşim yerlerimiz başta olmak üzere Saruhanlı mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımızın yazın tozdan kışın çamur derdinden kurtulması için 23,5 milyon liralık bir yatırımla 501 bin metrekare parke taşı döşemesi yaptık.

17 milyon lira bütçe ayırarak ilçemiz genelinde 195 kilometre asfalt çalışmasını da yine Saruhanlımıza kazandırdık. Yol çizgileriyle trafik işaretleriyle dört dörtlük yollarda trafik güvenliğini en üst seviyeye getirmek için yaptığımız çalışma ve yatırımdır bunlar. Kazasız belasız kullanılsın inşallah” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Manisa hava durumu
Manisa hava durumu 7 günlük
Manisa hava durumu 15 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu
Manisa Yunusemre hava durumu 7 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu 15 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu
Manisa Şehzadeler hava durumu 7 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu 15 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu
Manisa Turgutlu hava durumu 7 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu 15 günlük
Manisa Soma hava durumu
Manisa Soma hava durumu 7 günlük
Manisa Soma hava durumu 15 günlük
Manisa Selendi hava durumu
Manisa Selendi hava durumu 7 günlük
Manisa Selendi hava durumu 15 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu
Manisa Saruhanlı hava durumu 7 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu 15 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu
Manisa Sarıgöl hava durumu 7 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu 15 günlük
Manisa Salihli hava durumu
Manisa Salihli hava durumu 7 günlük
Manisa Salihli hava durumu 15 günlük
Manisa Kula hava durumu
Manisa Kula hava durumu 7 günlük
Manisa Kula hava durumu 15 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu
Manisa Köprübaşı hava durumu 7 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu 15 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu
Manisa Kırkağaç hava durumu 7 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu 15 günlük
Manisa Gördes hava durumu
Manisa Gördes hava durumu 7 günlük
Manisa Gördes hava durumu 15 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu
Manisa Gölmarmara hava durumu 7 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu 15 günlük
Manisa Demirci hava durumu
Manisa Demirci hava durumu 7 günlük
Manisa Demirci hava durumu 15 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu
Manisa Alaşehir hava durumu 7 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu 15 günlük
Manisa Akhisar hava durumu
Manisa Akhisar hava durumu 7 günlük
Manisa Akhisar hava durumu 15 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu
Manisa Ahmetli hava durumu 7 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu 15 günlük