Demirci Çevre haberleri

Belediye Ekiplerinin Karla Mücadelesi Yoğun Bir Şekilde Devam Ediyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, kar yağışının etkili olduğu bölgelerde, vatandaşların hayatının olumsuz etkilenmemesi için büyük çaba gösteriyor. Yoğun kar yağışının yaşandığı Demirci ilçesinde 24 saat esaslı görev başında olan ekipler, Bardakçı Mahallesi’nin Balıkesir il sınırında kayarak yoldan çıkan kamyonun kurtarılmasını da sağladı.

Büyükşehir Yeğenler’de HİS Gölet Temizlik ve Bakım Çalışmasını Tamamlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde aralıksız sürdürülen hayvan içme suyu gölet temizlik ve bakım çalışmaları kapsamında Demirci ilçesine bağlı Yeğenler Mahallesi’nde çalışmalar tamamlandı. Su tutmaya hazır hale getirilen 2 adet göletten yaklaşık 1000 hayvanın faydalanacağı belirtildi.

Büyükşehirden Demirci’ye 95 Milyonluk Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, 95 milyon TL yatırım bedeli ile Demirci ilçesinde hayata geçireceği Atıksu Arıtma Tesisi, 85 kilometrelik içme suyu hattı, 80 kilometrelik kanalizasyon hattı ile 4 adet içme suyu deposu yatırımı için yüklenici firmaya yer teslimini yaptı. İlçenin dev yatırımı için ilk kazma önümüzdeki günlerde vurulacak.