Demirci Ekonomi haberleri

MASKİ Demirci’ye 42 Milyon TL Yatırım Yaptı!

MASKİ Genel Müdürlüğü, uzak yakın demeksizin hizmetlerine devam ederken Demirci ilçesinde de önemli yatırımlara hayat verdi. Demirci’de 42 milyon TL yatırım yapan MASKİ, SUKAP Projesi kapsamında ilçe merkezinde atıksu arıtma tesisi, 85 kilometre içme suyu ve 80 kilometre kanalizasyon hattı döşeme çalışması gerçekleştirecek. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, “Yaptıklarımız ve yapacaklarımız ortada. Projelerimiz ile hemşerilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Ergün, “Manisa’da Atıksu Arıtma Tesisi Olmayan İlçe Merkezi Kalmayacak”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2021 yılının ilk meclis toplantısında meclis üyelerine 2020 yılı faaliyetlerini ve 2021 yılı hedeflerini de anlattı. Başkan Ergün’ün 2021 yılı ilk meclis toplantısında dikkat çektiği yatırımlardan biri de atıksu arıtma tesisleri oldu. Başkan Ergün, 2020 yılında 19 atıksu arıtma tesisi ile 70 milyon metreküp atıksu arıtımı yaptıklarını söyleyerek, yeni tesislerin de müjdesini paylaştı. Demirci, Selendi, Köprübaşı, Yunusemre Muradiye, Gördes Güneşli, Kırkağaç İlyaslar Mahallesi ile Sarıgöl’e de atıksu arıtma tesisleri inşa edeceklerini belirten Başkan Ergün, Sarıgöl için 5 Ocak’ta ihaleye çıkıldığını Manisalılar ile paylaştı.

Manisa’da ‘Halı Doktoru’ Antika Halılara Yeniden Can Veriyor!

Manisa’nın Demirci ilçesinde yaşayan iki kardeş, dünyanın dört bir yanından kendilerine gönderilen hasar görmüş antika halıları tamir ederek ilk günkü görünümüne kavuşmalarını sağlıyor. Kendilerine “halı doktorları” diyen Arslanhan kardeşler özellikle yurtdışındaki koleksiyoncuların kendilerine gönderdiği asırlık halıları yeniden hayata döndürüyor.

Hünnap Ağaçlandırması Çalışması Orman Köylüsüne Ekonomik Katkı Sağlayacak

Halk arasında ismi ‘Doktor hünnap’ olarak anılan, Çin’de ‘Hayatın meyvesi’ olarak bilinen şifa kaynağı hünnap meyvesinin Manisa’nın Demirci ilçesinde üretiminin arttırılması, bu sayede orman köylüsünün kalkındırılması ve Demirci’nin hünnap üretiminde marka haline gelmesi için Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı Orman Genel Müdürlüğünce hünnap ağaçlandırması çalışmaları devam ediyor.