Demirci Politika haberleri

MASKİ Yetkilileri Selin Vurduğu Demirciköy’de İncelemede Bulundular!

Demirci ilçesine bağlı Demirciköy Mahallesinde etkili olan sağanak yağışın ardından mahalle içerisinden geçen dere yatağı taşarak taşkına sebebiyet verdi. Yağışla birlikte taşkın bölgesine müdahale eden Büyükşehir ve MASKİ ekipleri, kısa süre içerisinde taşkına karşı önlem aldı. Olayda herhangi bir can kaybı yaşanmazken Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik de mahalleyi ziyaret ederek, dere yatağında alacakları önlemler ile ilgili incelemelerde bulunduklarını söyledi.

Demirci’de Kiraz Üreticilerinin Sirke Sineği ile Mücadelesine Büyükşehir’den Destek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan kirazda üreticilerin sirke sineği ile doğal yolla mücadelesine desteğini arttırarak sürdürdü. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de yapılan dağıtım töreni ile birlikte 1319 üreticinin 3 bin 245 dekar kiraz bahçesinde kullanılmak üzere tedarik ettiği 100 bin şişe elma sirkesinin dağıtımını noktaladı.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.

Büyükşehir Üreticilere 41 Bin Metrelik PVC Boru Desteği Sağlayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den üreticiye bir müjde daha geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerinden gelen talepler doğrultusunda mevcut sulama sahalarına ilave olarak 6 bin dekarlık arazinin daha sulamaya açılması için 41 bin metrelik PVC boru alımı çalışmalarına başladı. 17 Mayıs tarihinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Destek bizden bereketi Allah’tan. Üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.