Demirci Tarım-Çiftçi haberleri

Büyükşehir Belediyesi’nden Demircili Çiftçilere Tohum Eleme Makinesi!

Kırsal kalkınmanın sağlanması adına projelerini bir bir hayata geçirmeye devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demircili çiftçilere de tohum eleme makinesi (selektör) kazandırdı. Demircili çiftçilerin ücretsiz olarak kullanabileceği tohum eleme makinesi ile sertifikalı tohum temin etmekte güçlük çeken üreticilerin daha temiz safiyeti bin dane ağırlığı ve çimlenme gücü daha yüksek tohum ile ekim yapmalarının sağlanacağı belirtildi.

Demirci’de Kiraz Üreticilerinin Sirke Sineği ile Mücadelesine Büyükşehir’den Destek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’nin en önemli gelir kaynaklarından biri olan kirazda üreticilerin sirke sineği ile doğal yolla mücadelesine desteğini arttırarak sürdürdü. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Demirci’de yapılan dağıtım töreni ile birlikte 1319 üreticinin 3 bin 245 dekar kiraz bahçesinde kullanılmak üzere tedarik ettiği 100 bin şişe elma sirkesinin dağıtımını noktaladı.

Büyükşehir Şiddetli Fırtınada Seraları Zarar Gören Üreticiye Destek Oldu!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, örtü altı yetiştiriciliği (seraların) geliştirilmesi projesi çerçevesinde kurulumu tamamlanan, ancak geçtiğimiz günlerde meydana gelen şiddetli fırtınada seraları zarar gören üreticiye destek oldu. Üreticileri bu zor günlerinde yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediyesi, üretimin devam etmesi için naylonları zarar gören üreticiye destek verdi.

Büyükşehir Üreticilere 41 Bin Metrelik PVC Boru Desteği Sağlayacak!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den üreticiye bir müjde daha geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama kooperatiflerinden gelen talepler doğrultusunda mevcut sulama sahalarına ilave olarak 6 bin dekarlık arazinin daha sulamaya açılması için 41 bin metrelik PVC boru alımı çalışmalarına başladı. 17 Mayıs tarihinde projenin ihalesinin gerçekleştirileceğini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ‘Destek bizden bereketi Allah’tan. Üreticilerimize hayırlı olsun’ dedi.