Eğitim-Bir-Sen İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısını Genel Başkan Vekili Latif Selvi’nin katılımıyla gerçekleştirdi.

Eğitim-Bir-Sen İl Divan Toplantısını gerçekleştirdi
1

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi tarafından Genişletilmiş İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. Manisa Öğretmenevinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, "Çeyrek asrı geride bırakan köklü bir sendika olarak idealist insanlarla başlayan soylu mücadelemiz, erdemli sendikal hareketimiz yarım asra yürüyor. Kurulduğumuz günden bugüne esnafın camıyla, kaldırımın taşıyla, milletin arabasıyla hiçbir zaman sorunumuz olmadı. Biz sesi değil, sözü yükseltmenin gayreti içerisinde olduk. Ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmanın, taş üstüne taş koyabilmenin derdinde olduk. Sendikacılığı diğerlerine göre değil, değerlerine göre yapan bir teşkilat olarak ülkemiz, milletimiz, kamu görevlileri, mazlum ve mağdurlar için ter akıtmaya devam ediyoruz. Gelinen noktada ülkede değişim ve dönüşüme en büyük katkıyı sunan teşkilatız" dedi.

Toplantıya katılan Genel Başkanvekili Latif Selvi sendikacılığın, bürokratik ve hukuksal mücadele sonucunda hakkını alamayan insanların bir araya gelerek omuz omuza vermesiyle başladığını belirterek "Mehmet Akif İnan ve yol arkadaşlarının yıllar önce göstermiş olduğu kararlılık, bugün gelmiş olduğumuz sendikal noktanın temelini oluşturmuştur. Ülkemizin her noktasında teşkilatı olan bir Sivil Toplum Örgütü olarak bu millete olan borcumuzu, Milletimizin değerlerine katkı sağlayarak ödemeliyiz. Eğitim, entelektüel kapasite ve bilimsel yetkinliğin ana taşıyıcısı ve şekillendiricisidir. Ülke olarak bir başarı öyküsü idealiyle eğitimi, tüm unsurlarıyla eş güdümlü ve dinamik hale getirmeliyiz. Amaç, ideolojik dönüştürme, endoktrinasyon değil, kişide var olan cevherin ortaya çıkarılmasıyla insanlığın birikiminin buluşturulması, üretken, mucit bir neslin yetiştirilmesi olmalıdır. Zira bir toplumun geleceğine dair beklentileri ve hedefleri, birçok ana unsurun eş zamanlı olarak hareket ettirilmesi, yürütülmesi ve hayata geçirilmesiyle gerçekleşebilir" diye konuştu.

Öğretmenlik Meslek Kanununu önemsediklerini vurgulayan Selvi, "Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde kanun ile ilgili taleplerimizi dile getirdik. Öğretmenlik Meslek Kanununda Eğitim Yöneticiliği net bir şekilde ifade edilmelidir. Eğitim yöneticisi öğretmenler arasından belirlenmelidir. Eğitim Kurumlarına öğretmenlik mesleği dışından idareci atanmasına karşıyız. Eğitimin en önemli dinamiği öğretmendir. Bu yüzden bu ülkede 3600 ek göstergeyi en çok hak eden kesimlerden biri öğretmenler ve eğitim çalışanlarıdır. Çünkü eğitim her ülkenin en önemli meselesidir" ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Çerçi, "Genişletilmiş İl Divanının Eğitim-Bir-Sen ailesine hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bir Sendika olarak üyelerinin özlük haklarını savunma yanında, değer yargılarımıza da sahip çıkan bir Sivil Toplum Örgütü olması Eğitim-Bir-Sen’in milletimiz nezdindeki kıymetini artırmaktadır" dedi.

Toplantı sonunda daha önce görev yapmış olan Şube Başkan Yardımcıları ve İlçe Temsilcilerine plaket verildi.

Manisa Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen divana Genel Başkanvekili Latif Selvi yanı sıra Şube Başkanı Mesut Öner, Yunusemre Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Yunusemre Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Temsilcisi Bilal Elbir, ilçe temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Manisa hava durumu
Manisa hava durumu 7 günlük
Manisa hava durumu 15 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu
Manisa Yunusemre hava durumu 7 günlük
Manisa Yunusemre hava durumu 15 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu
Manisa Şehzadeler hava durumu 7 günlük
Manisa Şehzadeler hava durumu 15 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu
Manisa Turgutlu hava durumu 7 günlük
Manisa Turgutlu hava durumu 15 günlük
Manisa Soma hava durumu
Manisa Soma hava durumu 7 günlük
Manisa Soma hava durumu 15 günlük
Manisa Selendi hava durumu
Manisa Selendi hava durumu 7 günlük
Manisa Selendi hava durumu 15 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu
Manisa Saruhanlı hava durumu 7 günlük
Manisa Saruhanlı hava durumu 15 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu
Manisa Sarıgöl hava durumu 7 günlük
Manisa Sarıgöl hava durumu 15 günlük
Manisa Salihli hava durumu
Manisa Salihli hava durumu 7 günlük
Manisa Salihli hava durumu 15 günlük
Manisa Kula hava durumu
Manisa Kula hava durumu 7 günlük
Manisa Kula hava durumu 15 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu
Manisa Köprübaşı hava durumu 7 günlük
Manisa Köprübaşı hava durumu 15 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu
Manisa Kırkağaç hava durumu 7 günlük
Manisa Kırkağaç hava durumu 15 günlük
Manisa Gördes hava durumu
Manisa Gördes hava durumu 7 günlük
Manisa Gördes hava durumu 15 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu
Manisa Gölmarmara hava durumu 7 günlük
Manisa Gölmarmara hava durumu 15 günlük
Manisa Demirci hava durumu
Manisa Demirci hava durumu 7 günlük
Manisa Demirci hava durumu 15 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu
Manisa Alaşehir hava durumu 7 günlük
Manisa Alaşehir hava durumu 15 günlük
Manisa Akhisar hava durumu
Manisa Akhisar hava durumu 7 günlük
Manisa Akhisar hava durumu 15 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu
Manisa Ahmetli hava durumu 7 günlük
Manisa Ahmetli hava durumu 15 günlük