Gölmarmara Ekonomi haberleri

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.

Fidanlar Üreticilerle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından uygulanan “Meyveciliği Geliştirme Projesi” çerçevesinde temin edilen badem, ceviz, cennet hurması ve zeytin fidanları, Selendi, Gölmarmara, Soma ilçelerinde üreticilere teslim edildi. Yüzde 75 hibe desteği ile fidanlarını alan üreticiler, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Marmara Göl Havzası Tarımsal Amaçlı Kiralanacak!

Yaşanan kuraklık sonrası tamamen kuruma noktasına gelen Manisa’daki Marmara Gölü’nü kurtarmak için hayata geçirilen ’Marmara Gölü Sulak Alanı Rehabilitasyon Üzerine İş Birliği Protokolü’ çerçevesinde mevcut göl havzasının yaklaşık üçte birlik kısmının sulak alan olarak kalacağı geri kalan kısımların ise TİGEM tarafından tarımsal amaçlı kiralanacağı öğrenildi.

Büyükşehir’den Kursiyerlere Temel Arıcılık Eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesinin ‘Manisalı Arıcılar Ana Arılarını ve Arı Sütünü Üretiyor Projesi’nin yanı sıra ilimizde temel arıcılık ve arıcılıkta sonbahar bakımı ve kışa hazırlık (kışlatma) eğitimlerine de başlandı. Bu kapsamda Gölmarmara’da arıcılık yapan ya da arıcılığa meraklı 16 kursiyerin katılımı ile eğitimlere start verildi. 4 hafta sürecek olan eğitimin teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirileceği belirtildi.