Gölmarmara Ekonomi haberleri

Manisa’da Yüzde 75 Hibeli 500 Adet Damızlık Koçun Dağıtımına Başlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibeli olarak 500 adet damızlık koçun dağıtımına başlandı. Akhisar Hayvan Pazarı’nda gerçekleştirilen ilk dağıtım programına Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ile İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk de katılım sağladı.

Başkan Ergün, Gölmarmara Ziyaretinde Esnaf ve Vatandaşlarla Buluştu!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımları ve hizmetleri yerinde incelemek ve bir takım programlara katılmak için Gölmarmara ilçesine ziyarette bulundu. Atatürk Mahallesi 6 Eylül Meydanı’nda mahalle muhtarları tarafından karşılanan Başkan Ergün, esnafları ziyaret ederek hayırlı işler dileklerinde bulundu.

Manisa’da Arı Üreticisine Önemli Bir Destek Sağlayacak Olan Ana Arı Üretim Merkezi Hizmete Açıldı!

Kırsal kalkınmanın sağlanması noktasında rekor bir bütçeyi tarım ve hayvancılığa ayıran Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticiye önemli bir destek sağlayacak olan Arıcılık Eğitim ve Ana Arı Üretim Merkezi’ni hizmete sundu. Açılış töreninde konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Merkezimizde uygulamalı temel arıcılık eğitiminin verilmesinin yanı sıra uygulamalı ana arı üretimi yapılarak Manisalı arıcılarımıza genç ana arı dağıtılarak kolonilerinin verimini arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Manisa’nın 7 İlçesini Don Vurdu

Manisa’nın Saruhanlı, Akhisar, Gölmarmara, Turgutlu, Salihli, Alaşehir ve Sarıgöl ilçelerinde hava sıcaklığının eksi derecelere düşmesi sonucu meydana gelen don olayında yapraklanmaya başlayan üzüm bağlarında yüzde 70 ila yüzde 80 arasında zarar yaşandığı öğrenildi. Alanda incelemeler devam ederken don olayının devam edeceği açıklandı.