Gölmarmara Genel haberleri

Manisa Valiliğinden Saruhanlı’daki 5.5 Büyüklüğündeki Deprem Açıklaması!

26.06.2020 tarihinde saat 10:21 de merkez üssü İlimiz Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi olan 5,5 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Depremle ilgili Valiliğimize şuana kadar intikal eden herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı bulunmamakla birlikte, hasara yönelik tarama çalışmaları devam etmektedir. Karadeniz, yaptığı açıklamada, depremin merkezinin Saruhanlı ilçesine bağlı Kumkuyucak Mahallesi olduğunu belirtti. Yaşar Karadeniz, “Valiliğimize intikal […]

Manisa’daki Marmara Gölü Kuruyor… Balıkçı Tekneleri Karaya Oturdu!

Manisa’nın “kuş cenneti” olarak bilinen ve balıkçılıkla geçimini sağlayan birçok vatandaşın adeta can damarı olan Marmara Gölü’nde suların çekilmesi tehlikeli boyutlara ulaştı. Su seviyesi 1,5 metrenin altına düşen gölü göçmen kuşlar terk etmeye başlarken, balıkçılıkla geçimini sağlayan vatandaşlar da avlanamadığı için teknelerini karaya çekti.

Gölmarmara’da Ormanlık Alanda Uyuşturucu Operasyonu

Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde ormanlık alanda kenevir yetiştirildiği istihbaratı üzerine harekete geçen Gölmarmara İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri 223 adet kenevir bitkisine el koyarken, uyuşturucu yapımında kullanılan kenevirleri eken şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı.

Gölmarmara’ya Konserlerin, Toplantıların ve Sosyal Faaliyetler İçin Prestij Caddesi Yapılacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ziyaret ettiği Gölmarmara’da ilçeye yakışır bir prestij caddesi kazandıracaklarını müjdeledi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla harekete geçildiğini aktaran Öztozlu, Atatürk Bulvarı’nın Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından onaylanan projesi ile prestij cadde olacağını dile getirdi.