Gördes Ekonomi haberleri

Büyükşehir’den Akhisar ve Gördesli 1600 Üreticiye 16 Bin Adet Plastik Sepet Desteği!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sebze üreticilerini desteklemek amacıyla uygulamaya alınan ‘Sebze Üreticilerine 100 Bin Sepet Desteği’ projesi doğrultusunda iki ilçede sepet dağıtımı gerçekleştirildi. Gördes ilçesi İtfaiye Amirliğinde gerçekleştirilen programa Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta’nın yanı sıra Gördes Belediye Başkan Yardımcısı Necati Arı, MHP İlçe Başkanı Abdürrazik Yonat, Gördes Muhtarlık İşleri […]

Yüzde 75 Hibe Destekli 118 Damızlık Koç, 3 İlçede Üreticilere Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibe destekli olarak 118 damızlık koç Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan hayvan yetiştiricilerine teslim edildi. Projelerin katlanarak devam edeceğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ düsturu ve Cengiz Başkanımızın talimatıyla kırsal kalkınmaya ayırdığımız 130 milyon lirayı Allah nasip ederse yılsonuna kadar projelere aktararak sizlerle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün’den 3 İlçeyi Kapsayan 1 Milyar Liralık Yatırım Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ tarafından yapılacak olan ve 3 ilçeyi kapsayan altyapı projesiyle ilgili müjdeyi verdi. Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi, Gördes ve Kırkağaç ilçelerinde gerçekleştirilecek 1 Milyar Liranın Üzerindeki altyapı çalışmaları için Dünya Bankası Kredisinin yapım ihalesi öncesinde son adımı olan müşavirlik ilanına çıkıldığını açıkladı.

Büyükşehir’den Gördes’e İnceleme Ziyareti!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Vitaş, Gördes’te meyve ve sebze hal ürün alım yeri yapılması planlanan Büyükşehir Belediyesi’ne ait alanda incelemede bulundu. Ardından, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’u da ziyaret eden Vitaş, proje ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.