Gördes Genel haberleri

Büyühşehir Heyeti Hayri Büke Evi’nde İncelemelerde Bulundu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’te tarihi bakımdan önde gelen yapılardan bir tanesi olan Hayri Büke Evi’nin satın alma işlemlerini tamamladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile müze yapılacak olan tarihi binada incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Gördes’te Şehir Müzesi İçin Hayri Büke’ye Ait Evi Kamulaştırdı!

Manisa Belediyesi, yaklaşık 80 yıl önce yaşanan toprak kayması nedeniyle yerleşim yeri değişen Gördes’in, yeni yerleşim yerinde korunabilecek en önemli yapısı olan Hayri Büke’ye ait evde kamulaştırma çalışmasını tamamladı. Eski belediye başkanlarından ve milletvekillerinden olan Hayri Büke’nin ismini taşıyacak olan yapı Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde düzenlenecek ve şehir müzesi olarak gelecek kuşaklara aktarılacak.

Gördes ile Salihli Arasındaki Yola Beton Yol Uygulaması Yapılacak!

1968 yılında açılan ve o tarihten bugüne sathi kaplama, yama, bakım çalışmaları yapılan Gördes-Salihli güzergahı konfor ve güvene yaklaşık 50 yıl sonra kavuşuyor. İki ilçe arasında bağlantıyı sağlayan yolda yaklaşık 42 kilometrelik beton yol çalışmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, hem trafikte güveni sağlayacak, hem de ilçeler arasında sosyal-ekonomik hayata katkı sağlayacak.