Gördes Politika haberleri

Beton Yol Gördes’le Salihli’yi Birbirine Bağlıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ve Salihli’yi birbirine bağlayan güzergahta beton yol çalışmalarını sürdürüyor. 1968 yılında açılan yolun yenilenen haliyle ilçeye çok yakıştığını belirten mahalle muhtarları; ulaşımın kolaylaşmasıyla birlikte kültürel ve ekonomik aktivitelerin bölgede artacağını dile getirdiler.

Gördes’te 8 Mahalleyi Sevindiren Yol Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesinde 8 mahalleyi birbirine bağlayan 20 kilometrelik grup yolunda temel serme çalışmalarını tamamladı. Kısa süre içerisinde asfaltlanarak yenilenecek olan yol; yaş sebze ve meyve üretiminin yoğun olduğu bölgedeki vatandaşları sevindirdi.

MASKİ’den İl Genelinde İçme Suyu Hattı ve Dere Temizliği Çalışması

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Gördes ilçesine bağlı Akpınar Mahallesinde içme suyu hattında yenileme çalışması yapılırken Saruhanlı ilçesine bağlı Gözlet Mahallesinde yetersiz su sorununu çözüme kavuşturmak adına önemli bir çalışma gerçekleştirildi. Öte yandan MASKİ ekipleri Akhisar ilçesine bağlı Erdelli Mahallesinde 5 kilometrelik dere temizliği işi yaparak, bölgedeki tarım arazilerinin olası taşkınlara karşı zarar görmesinin önüne geçti.

MASKİ Güneşli’de Yeni Nesil Mekanik Sayaçlarla İlgili Bilgilendirme Yaptı!

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş ile birlikte Gördes ilçesine bağlı Güneşli mahallesinde vatandaşlar ile bir araya gelerek yeni nesil mekanik sayaçlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla sayaç ve sayaç muhafaza kutularından herhangi bir ücret alınmayacağını belirten Çevik, okuma personelinin evin içine girmeden sayaçlardaki radyo frekans sistemi sayesinde uzaktan okuma yapabileceğini söyledi.

Dere Yatakları MASKİ’nin Korumasında

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Gördes ilçesine bağlı Kayacık Mahallesinde yıllar önce mahalle sakinlerinin kendi imkanları ile yaptığı ve kapalı kesitte akan dere yatağında başlanan imalatları yerinde inceledi. Çevik, ekonomik ömrünü tamamlayan yapıyı yenileyerek, su akışını sağlıklı hale getireceklerini söyledi.