Gördes Politika haberleri

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes’te 49 Milyon TL Yatırım Yaptı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes’te 49 milyon TL yatırım yaptı. İlçede daha sağlıklı bir yapı oluşturmak için atıksu arıtma tesisinden altyapıya, içme suyu depolarının bakım onarımından sondaj kuyularına, üstyapıdan dere temizlik çalışmalarına birçok önemli hizmete hayat verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, yeni projeleri ile Gördeslilerin yüzünü güldürmeye devam edeceklerini söyledi.

Büyükşehirden Kızıldam’a Yeni HİS Göleti

Kırsal kalkınmanın sağlanması adına çalışmalarını aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’e bağlı Kızıldam Mahallesi’ne yeni Hayvan İçme Suyu (HİS) Göleti kazandırdı. Mahalle bulunan besi hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanlarının da faydalanacağı gölet, yapımı tamamlanarak Kızıldam Mahallesi’nin hizmetine sunuldu.

Büyühşehir Heyeti Hayri Büke Evi’nde İncelemelerde Bulundu

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’te tarihi bakımdan önde gelen yapılardan bir tanesi olan Hayri Büke Evi’nin satın alma işlemlerini tamamladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile müze yapılacak olan tarihi binada incelemelerde bulundu.

Manisa’da İlçenin İşyeri İhtiyacı ve Otopark Problemini Giderecek Proje Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Gördes Belediyesi işbirliğinde, Gördes’e kazandırılacak olan iş merkezi ve otopark projesinde çalışmalar devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol ile birlikte çalışmaları yerinde inceledi. Ortak projelere bir yenisinin daha eklendiğini belirten Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Gördes halkına layık olduğu en güzel hizmetleri vermeye çalıştıklarını belirtti.

Büyükşehir Gördes’te Şehir Müzesi İçin Hayri Büke’ye Ait Evi Kamulaştırdı!

Manisa Belediyesi, yaklaşık 80 yıl önce yaşanan toprak kayması nedeniyle yerleşim yeri değişen Gördes’in, yeni yerleşim yerinde korunabilecek en önemli yapısı olan Hayri Büke’ye ait evde kamulaştırma çalışmasını tamamladı. Eski belediye başkanlarından ve milletvekillerinden olan Hayri Büke’nin ismini taşıyacak olan yapı Büyükşehir Belediyesi tarafından aslına uygun şekilde düzenlenecek ve şehir müzesi olarak gelecek kuşaklara aktarılacak.

Gördes ile Salihli Arasındaki Yola Beton Yol Uygulaması Yapılacak!

1968 yılında açılan ve o tarihten bugüne sathi kaplama, yama, bakım çalışmaları yapılan Gördes-Salihli güzergahı konfor ve güvene yaklaşık 50 yıl sonra kavuşuyor. İki ilçe arasında bağlantıyı sağlayan yolda yaklaşık 42 kilometrelik beton yol çalışmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, hem trafikte güveni sağlayacak, hem de ilçeler arasında sosyal-ekonomik hayata katkı sağlayacak.

Gördes’te 120 Bin Metrekarelik Kilit Parke Çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes’te altyapı çalışmaları esnasında bozulan yollarda gerçekleştirdiği kilit parke çalışmalarını tamamlama noktasına geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol da Temmuz ayında başlayan ve tamamlanma noktasına gelen çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalar kapsamında ilçede 120 bin metrekare kilit parke, bordür ve oluk döşendiği çalışmalar vatandaşlar ve mahalle muhtarları tarafından da memnuniyetle karşılandı.