Gördes Politika haberleri

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol’un Acı Günü!

Manisa’nın Gördes İlçesi Belediye Başkanı Muhammet Akyol’un babası Mahmut Akyol hayatını kaybetti. Akyol’un vefat haberi başta aile yakınları olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu. Vefat haberinin alınmasının ardından Akyol ailesine Manisa’nın önde gelen siyasileri sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınladılar.

Gördes’teki Tarımsal Sulama Göletlerine İnceleme

İklim değişiklikleri ve yağışların azalmasıyla birlikte tarımsal sulamada yaşanan sıkıntılara çözüm üretmek için harekete geçen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesinde Malaz Mahallesi göletinde sedde onarımını tamamlarken; Beğel Mahallesinde tarımsal sulama göletinde dolu savak, vana odası yapım işi ve terfi hattı onarımı için yer teslimini gerçekleştirdi.

Gördes’te Yeni Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezinin Temeli Atıldı

Manisa’nın Gördes ilçesinde belediyenin girişimleri sonucu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Manisa Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Uzunçam Mahallesinde eski devlet hastanesinin bulunduğu 7 bin metrekare arsa üzerine, 84 yatak kapasiteli yeni huzurevi ve rehabilitasyon merkezinin temeli atıldı.