Gördes Politika haberleri

Yüzde 75 Hibe Destekli 118 Damızlık Koç, 3 İlçede Üreticilere Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirilmesi Projesi’ kapsamında yüzde 75 hibe destekli olarak 118 damızlık koç Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçelerinde bulunan hayvan yetiştiricilerine teslim edildi. Projelerin katlanarak devam edeceğini dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, “Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi ‘Köylü Milletin Efendisidir’ düsturu ve Cengiz Başkanımızın talimatıyla kırsal kalkınmaya ayırdığımız 130 milyon lirayı Allah nasip ederse yılsonuna kadar projelere aktararak sizlerle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün’den 3 İlçeyi Kapsayan 1 Milyar Liralık Yatırım Müjdesi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MASKİ tarafından yapılacak olan ve 3 ilçeyi kapsayan altyapı projesiyle ilgili müjdeyi verdi. Başkan Ergün, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi, Gördes ve Kırkağaç ilçelerinde gerçekleştirilecek 1 Milyar Liranın Üzerindeki altyapı çalışmaları için Dünya Bankası Kredisinin yapım ihalesi öncesinde son adımı olan müşavirlik ilanına çıkıldığını açıkladı.

Büyükşehir Gördesli Şehitler İçin Anma ve Hayır Programı Düzenledi

Manisa Büyükşehir Belediyesi, şehadetlerinin yıldönümü olması dolayısıyla Jandarma Er Ahmet Aran, Jandarma Er Cemal Aybey, Jandarma Er Ahmet İnceyol, Jandarma Astsubay Üstçavuş Abdil Kadir Çelik ve Piyade Er Halil İbrahim Ertaş için Gördes ilçesinde mevlit okutarak, pilav hayrında bulundu. Şehit aileleri ile yakından ilgilenen Mezarlıklar Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek, şehitlerimizi rahmetle andı.