Ahmet Öküzcüoğlu haberleri

Belediye Çilek Üretiminde Zaman ve İşçilikten Tasarruf Sağlayan Makine Satın Aldı!

Tarımsal üretime destek vermek amacıyla çalışmalarını sürdüren Alaşehir Belediyesi, çilek üreticilerinin işçilik konusunda büyük zaman ve emek harcadığı malçlama (naylon örtme) işlemi için malçlama makinesi satın alarak, çiftçilerin hizmetine sundu. Bu hizmetle zaman ve işçilikten büyük tasarruf sağlayacaklarını belirten çiftçiler, makine sayesinde 6 kişinin bir günde yaptığı işi artık yaklaşık 2 saatte bitirebileceklerini ifade ettiler.

Alaşehir YÖREX Fuarında Büyük İlgi Görüyor…

Antalya’da düzenlenen Yöresel Ürünler (YÖREX) Fuarına Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Ökzücüoğlu da katıldı. Yöresel ürünlerin tanıtımı amacıyla düzenlenen fuarda Belediye Başkanı Ahmet Öküzüoğlu’na, Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Seyhan, Alaşehir S.S Alaşehir Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Selen Öküzcüoğlu ve üyeleri eşlik etti.

Belediyenin Teşvikiyle İlk Aşısını Olan Vatandaşlar Hediyelerini Aldılar!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bu sene 30 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Üzüm Festivali kapsamında Alaşehir Belediyesi’nin, vatandaşların ilk aşılarını olmaları halinde cep telefonu, bisiklet ve akıllı kol saati hediye edileceğini duyurmasının ardından ilk aşılama oranlarında ciddi artış yaşandı. İlk aşılarını olanlar arasından yapılan çekilişle hediye almaya hak kazanan 9 talihliye belediye binasında yapılan törenle ödülleri teslim edilirken, hediyelerini alan vatandaşlar ödüllerin kendilerini aşıya teşvik ettiğini söyledi.

Alaşehir Caddeleri Parfüm ve Deodorant Koktu!

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Manisa’nın Alaşehir ilçesinde de gerçekleştirildi. Bisiklet turuna Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve eşi Selin Öküzcüoğlu da katılarak kadınlara destek verdi. Alaşehir Belediyesine ait bir araç da tur boyunca caddelere deodorant sıkarak bisikletlilere destek verdi.