Besim Dutlulu haberleri

Başkan Ergün Akhisar’daki Yürütülen Çalışmaları Yakından Takip Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar’da özellikle akşam saatlerine doğru etkisini artıran ve metrekareye 94 kilogram yağışın düştüğü ilçede yürütülen çalışmaları yakından takip etti. Sabahın ilk ışıklarına kadar sahada ekiplerin işlerini takip eden Başkan Ergün, günün ağarmasıyla birlikte yeniden ilçedeki çalışmalar için Akhisar’a gitti.

Büyükşehir ve MASKİ, Akhisar’daki Su Taşkınlarına 242 Personel ve 71 Araçla Müdahale Etti!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış uyarısı sonrasında Akhisar’da metrekareye 80 kilogramın üzerinde yağış düştü. Şiddetli yağışın etkili olduğu bölgelerde Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ MAKOM ekipleri yaşanan su taşkınlarına 242 personel ve 71 araç ve iş makinesi ile anında müdahale etti.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Başkan Ergün Akhisar’daki Çalışmaları Yerinde İnceledi!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar’da etkili olan sağanak yağışın ardından ilçedeki çalışmaları takip etmek için bölgeye gitti. Başkan Ergün, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak ilk andan itibaren sahada olduklarını ifade ederek, yaraların sarılması için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Ergün’ün sabah saatlerinde yeniden Akhisar ilçesine hareket ettiği de ifade edildi.

Dünyanın Mermeri Akhisar’dan: Yılda 100 Milyon Euro Gelir Getirecek

Manisa’nın Akhisar ilçesinde temelleri atılan S.S. Mermercilik Taşçılık Mermerit Kereste Plastikten Granür ve Betondan Mamul İmalatı Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ile Türkiye’ye yılda 100 milyon euro katma değer sağlaması hedefleniyor. Tesisin açılışında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Recep Kalın, “Bugün topraklarımızda doğalgaz ve petrol çıkıyor çok seviniyoruz. Petrol 20 milyar dolarlıksa, 300-400 milyar dolarlık mermerler var. Bu Anadolu’da bin yıllık mermer rezervi var” dedi.

Akhisar Bilim Şenliği Sona Erdi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Gölet Etkinlik Alanında 22-24 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenen TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği sona erdi. 40 binden fazla bilim meraklısının katılım gösterdiği Bilim Şenliğinde 7’de 70’e herkese hitap eden toplam 46 atölye, 10 söyleşi, bir panel ve robot yarışmasının yanında güneş saati yapımı, gece gözlemi, oryantiring, yüz boyama, akıl zeka oyunları ve okçuluk gibi katılımcıların 3 gün boyunca dahil olabileceği 150’den fazla etkinlik düzenlendi.