Besim Dutlulu haberleri

Akhisar Bilim Şenliği Sona Erdi

Manisa’nın Akhisar ilçesinde Gölet Etkinlik Alanında 22-24 Eylül 2022 tarihlerinde düzenlenen TÜBİTAK 4007 Akhisar Bilim Şenliği sona erdi. 40 binden fazla bilim meraklısının katılım gösterdiği Bilim Şenliğinde 7’de 70’e herkese hitap eden toplam 46 atölye, 10 söyleşi, bir panel ve robot yarışmasının yanında güneş saati yapımı, gece gözlemi, oryantiring, yüz boyama, akıl zeka oyunları ve okçuluk gibi katılımcıların 3 gün boyunca dahil olabileceği 150’den fazla etkinlik düzenlendi.

AK Parti’li Füzün’dan Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu’ya Tepki!

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun, kırsal mahallelerden başvuruda bulunan her haneye 20 adet Atak-s cinsi tavuk civcivi desteğinde bulunacaklarını açıklamasına tepki gösteren AK Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, Akhisar Belediyesi’nin, insan ve hayvan sağlığını tehlikeye attığını ve bakanlığın geçmiş ve günümüzde yayınladığı kararları görmezden geldiğini belirtti.

Başkan Dutlulu’dan Bakanlığa ve Manisa İl Tarıma Tepki: ‘Tavuğun Bile AKP’lisi CHP’lisi Oluyormuş’!

AKP’li Gaziantep ve Kocaeli Büyükşehir Belediyelerinin çiftçiye ücretsiz tavuk dağıtımına izin veren Tarım ve Orman Bakanlığı, Manisa’daki CHP’li Akhisar Belediyesi’nin ücretsiz tavuk projesine ‘Hastalık riski olabilir’ iddiasıyla onay vermedi. CHP’li Belediye Başkanı Besim Dutlulu, bakanlığa “Bu projeyi hayata geçiren AKP’li ve MHP’li belediyeler var. Anladık ki, tavuğun bile AKP’lisi CHP’lisi oluyormuş” sözleriyle isyan etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Sandığa Giderken Elinizi Vicdanınıza Koyun!”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “6 liderle bir araya geldik. ‘Bunlar hayatta bir araya gelemezler’ diyorlardı. Bunlar mümkün değil, anlaşamazlar diyorlardı, anlaştık. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem deklarasyonu sunduk. Bunlar gelirse yönetemezler diyorlar. Allah şahittir, bunların 10 katı çok daha iyi yönetiriz” dedi.