Besim Dutlulu haberleri

Şehit Teğmenin Adı Akhisar’da Bir Parkta Yaşatılacak!

Akhisar Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun başkanlığında yapıldı. Mecliste esnafa destek kararı çıkarken, geçtiğimiz günlerde İdlib’de şehit olan Piyade Teğmen Osman Alp’in isminin ilçedeki bir parka verilmesi kararlaştırıldı.

23 Nisan’da Akhisar Belediye Başkanı Down sendromlu Meryem Oldu

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda geleneği bozmadı ve belediye başkanlığı koltuğunu 1 günlüğüne Akhisar Ticaret Odası İlköğretim Okulu özel eğitim sınıfında öğrenim gören 10 yaşındaki down sendromlu Meryem Durmuş’a bıraktı. Başkan Meryem Durmuş, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Akhisar Belediyesi Vaka Artışlarıyla Birlikte Hastaneleri Dezenfekte Çalışmalarına Ağırlık Verdi

Akhisar Belediyesi, korona virüs vakalarının yeniden tırmanışa geçmesiyle birlikte özellikle hastane binalarında hijyen çalışmalarını en üst seviyeye çıkardı. İlçede sağlık hizmeti veren tüm kuruluşların iç ve dış mekanları, Akhisar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından dezenfekte edildi.

Akhisar Belediyesi’nden Kahvehane Esnafına 500 TL Nakit Yardımı

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, koronavirüs kısıtlamaları kapsamında yayınlanan genelge sonucu yeniden iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve ekonomik olarak zor günler yaşayan kahvehane işletmelerine destek olmak için yine 500 TL nakit yardım yapacaklarını, kahvehanede çalışan işçilere de Ramazan ayına özel hazırladıkları gıda yardım paketlerinden vereceklerini açıkladı.