Cengiz Ergün haberleri

Rektör Ataç, Başkan Ergün’ü Makamında Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç ile Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kıvanç Günhan’ı makamında konuk etti. Ziyarette konuşan Rektör Ataç ve öğrencilere sağladığı desteklerden ötürü Başkan Ergün’e teşekkür etti. Başkan Ergün de, “Orada okuyan çocukların hepsi bizim evladımız, bizim çocuklarımız. Biz dün onların yanında olduk, bugün de oluyoruz, yarın da olacağız inşallah” dedi.

Altyapı Çalışmasında Çıkan Eski Boruları Gören Vatandaşlar Şaşırdı!

MASKİ Genel Müdürlüğünün Ahmetli ilçesine bağlı Gökkaya Mahallesinde başlattığı alt ve üstyapı yenileme çalışmalarında sona yaklaşıldı. Mahallede sergilenen eski içme suyu hattı borularını gören mahalle sakinleri bir yandan paslanmış su boruları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken diğer yandan da kendilerini daha sağlıklı suya kavuşturduğu için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

MASKİ’den Akhisar’a 84 Milyon Liralık Yatırım

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, tarafından Akhisar’a MASKİ tarafından bugüne kadar 84 milyon TL yatırım yapılırken Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, büyükşehir ve MASKİ ile ilçede önemli alt ve üstyapı çalışmalarına imza atıldığını dile getirdi.

Manisa’da Pandemi Nedeniyle Ara Verilen “Hoş Geldin Bebek Projesi” Yeniden Başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sosyal belediyecilik alanındaki örnek çalışmalarından bir tanesi olan”‘Hoş Geldin Bebek Projesi” pandemi süreci nedeniyle verilen aranın ardından yeniden başladı. Proje kapsamında Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, bebek sevinci yaşayan Ak ve Doğru ailelerini ziyaret ederek, ailelerin mutluluğunu paylaştı.

Manisa’da ve İlçelerinde Ekiplerin Karla Mücadelesi Devam Ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, kentin yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle, kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Geride kalan 2 günde bin 140 kilometrelik çalışma gerçekleştiren karla mücadele ekipleri, yolların açık kalmasını sağladı. Yolda kalan vatandaşların da yardımına koşan karla mücadele ekipleri, yolların açık kalması için kar küreme, tuzlama ve solüsyon çalışmalarını aralıksız sürdürecek.

Karaçay Deresi’nin Üst Kısmındaki Atıl Alanda Başlatılan Peyzaj Çalışmaları Tamamlandı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre ilçesine bağlı Güzelyurt Mahallesi’nde yer alan Karaçay Deresi’nin üst kısmındaki atıl alanda başlatılan peyzaj çalışmaları tamamlandı. Çalışmayla şehre 20 bin metrekarelik yeni yeşil alan kazandırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde daha yeşil bir Manisa oluşturmak için çalıştıklarını belirten Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş, atıl durumdaki bölgenin canlılık kazanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

Manisa’da Huzurevi ve Alzheimer Merkezi Projesi’nde Önemli Karar!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ocak ayında gerçekleştirilen toplantısında, Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay işbirliğiyle Yunusemre ilçesine bağlı Keçiliköy Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Huzurevi ve Alzheimer Merkezi projesi için hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, oybirliğiyle kabul edildi. Projenin önemine dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “İnşallah bu projeyi Manisa merkezine kazandırmış olacağız” dedi.