Cengiz Ergün haberleri

Büyükşehir’den Demirci’ye Yeni HİS Göleti

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Demirci ilçesine bağlı Kuzeyir Mahallesi’nde yapımına başladığı Hayvan İçme Suyu (HİS) göleti çalışmalarını tamamladı. Mahalle sakinleri, çalışma nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkür etti.

Büyükşehir ve MASKİ’den Akçaavlu Mahallesine Ziyaret

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Büyükşehir Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve MASKİ İlçe Hizmetleri Şube Müdürü Güray Coşkun ‘154 Mahalle Projesi’ kapsamında alt ve üstyapısı yenilenen Soma ilçesine bağlı Akçaavlu mahallesini ziyaret etti.

Turgutlu Çampınar’da Altyapı Bitti Sıra Üstyapıda

154 Mahalle Projesiyle kırsal mahallelerin altyapısını sağlıklı hale getirmeye devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, Turgutlu ilçesine bağlı Çampınar mahallesinde başladığı altyapı çalışmalarını tamamladı. 12,5 milyon TL yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında 14 bin metrekarelik kilit parke taşı döşeme işine başlandı. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir çalışma sahasında incelemede bulundu.

Büyükşehir’den Manisa CBÜ Hastanesine Yol ve Peyzaj Çalışması!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi içerisinde bulunan yaklaşık 500 metrelik bölünmüş yolda ve hastanenin Mimar Sinan Caddesi’ne bakan 200 metrelik bağlayıcı yolda yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. Bunun yanı sıra hastane içerisi ve çevresinde peyzaj düzenlemeleri de yapıldı. Manisa CBÜ Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmet Topçu, hastane içine ve çevresine yapılan düzenlemeler için Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

40 Yıllık Yol Özlemlerine Başkan Ergün Son Verdi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve MHP MYK Üyesi Ali Uçak, Alaşehir’in Çarıktekke Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle sakinleri tarafından ilgiyle karşılanan Öztozlu ve Uçak’a, Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgelerinde başlatılan asfalt çalışması nedeniyle vatandaşlar memnuniyetini paylaştı. Ziyaret sırasında Uçak, aracılığıyla Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile de görüntülü konuşan mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri, 40 yıldır özlemle bekledikleri yol çalışmasının başladığını ifade ederek, Başkan Ergün’e teşekkür etti.

Büyükşehir 750 Kilometrelik Asfalt Hedefini Tamamlamak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Haziran ayının ikinci yarısında başlattığı 2023 satih kaplama asfalt sezonu doğrultusunda il genelinde 500 kilometrelik yol ağını asfaltladı. Manisalıların daha güvenli ve konforlu yollarda ulaşım sağlamalarını amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, 6 ekip, 300 personel, 250’yi bulan araç ve iş makinesi filosuyla 750 kilometrelik asfalt hedefini tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyor.