Cengiz Ergün haberleri

Başkan Ergün’den Demircili Muhtarlara Müjde

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Demirci Muhtarlar Derneği Başkanı ve Söğütcük Mahalle Muhtarı Mustafa Çiftçi ile Tekeler, Şehreküstü, Kuzeyir ve İcikler mahalle muhtarlarını makamında konuk etti. Demirci’nin arıtma tesisi, kanalizasyonu ve içme suyu için SUKAP kapsamında ihale noktasına gelindiğini ve EKAP’tan gün alınacağını belirten Başkan Ergün, asfalt noktasında da 2021 yılında 151 kilometre çalışma yapılarak Demirci’de Büyükşehir Belediyesi’nin değmediği yolun kalmayacağını ifade etti.

Başkan Ergün’den Çocuklara Karne Hediyesi

Atatürk Kent Parkı içinde bulunan ve çocukların serinlemek ve hoşça vakit geçirmesini amaçlayan Fresh Park, okulların tatil olmasıyla birlikte Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatıyla 1 Temmuz itibariyle çocukların ücretsiz kullanımına sunuldu.

Manisa’daki 19 Atıksu Arıtma Tesisi ile 1 Milyonun Üzerinde Vatandaşa Hizmet Veriyor…

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, işlettiği 19 atıksu arıtma tesisi ile 1 milyon 100 binin üzerinde nüfusa hizmet veriyor. MASKİ’den önce nüfusun yüzde 34’üne atıksu arıtma hizmeti verilirken yapılan yatırımlar ve atıl tesislerin yeniden çalıştırılmaya başlanması ile birlikte bu rakam yüzde 77 seviyesine taşındı.

MASKİ’yle Milli Savunma Bakanlığı Arasında Protokol İmzalandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa merkezin içme suyu kapasitesini artırmak adına Fidanlık içme suyu iletim hattının yenilenmesine yönelik proje çalışmalarına başladı. Genel Müdür Burak Aslay da, proje kapsamında inşa edilecek olan 20 ve 10 bin tonluk içme suyu depolarının askeri arazi içerisinde bulunması nedeniyle yapılan görüşmeler neticesinde Milli Savunma Bakanlığı ile kurum adına ortak bir protokole imza attı.