covid-19 haberleri

Manisalı Vatandaşlar Yeni Ek Tedbirleri Değerlendirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü kabine toplantısı sonrası açıkladığı yeni risk haritasına göre Manisa’nın risk grubu değişti. Orta seviyeden yüksek risk grubu iller arasına giren Manisa’da hafta sonu kısıtlamaları; Cuma 21.00-Cumartesi 05.00, Cumartesi 21.00-Pazartesi 05.00 saatleri arasında uygulanacak. Manisalı vatandaşlar alınan yeni ek tedbirleri değerlendirdi.

Manisa’nın 5 İlçesinde Zabıta Ekiplerinden Covid-19 Denetimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, il genelinde Covid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında Dinamik Denetim Modeli sürecinde haftalık tematik denetimlerine devam ediyor. Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman da bu kapsamda Selendi, Kula, Alaşehir, Sarıgöl ve Salihli ilçelerini ziyaret ederek; zabıta ekipleri tarafından yapılan denetimlere eşlik etti.

Manisa’nın rengini maviye döndürmek için dinamik denetim

İçişleri Bakanlığı’nın Genelgesi kapsamında yeni tip korona virüs ile mücadeleye yönelik oluşturulan ‘Dinamik Denetim Modeli’ çerçevesinde Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce ‘Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim’ gerçekleştirildi. İl Müdürü Metin Öztürk 100 personelle 800 işletmenin denetiminin gerçekleştirildiğini söyledi.

6 Aylık Ömründe Kanser ve Korona Virüs Tedavisi Gördü!

6 aylık ömründe daha 40 günlükken karaciğer kanseri tanısı koyulan, kemoterapi gören, annesi Gülsevim Artın ile birlikte Korona virüse yakalanan ve bu yüzden de karaciğer nakli ertelenen Kerem Ali, adeta hayat destanı yazdı. Testlerinin negatif çıkması üzerine annesinden karaciğer nakledilen Ali Kerem hayatını tehdit eden kanserden kurtulurken, Prof. Dr. Murat Kılıç, “Bebek hastamız tam bir yaşam savaşçısı çıktı. Şifayla taburcu ettik” dedi.