korona virüs haberleri

Manisa Sağlık Müdürü Karaca, Manisa’nın 2022 Sağlık Raporunu Açıkladı!

Manisa Sağlık Müdürü Dr. Erol Karaca, Manisa’daki kamu hastanelerinde açılan MHRS randevuları hakkında 2022 yılı değerlendirmesi yaparak, “Şu anda tüm branşlarda 3 milyon 405 bin randevu açmışız. 2 milyon 750 bin randevu alınmış. Bu randevuya gelmeyenlerin sayısı da 601 bin maalesef. Her 100 hastanın 21’i randevulara gelmiyor. Randevu bekleyen diğer vatandaşımızın hakkını yemiş oluyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Koca’dan Korona Virüs Uyarısı: Vaka Artışı 40 Katına Çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı. O anlamda ciddi bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Yoğun bakımlarda da bu artışların belirgin ve ciddi olmadığını görüyoruz. Artışın aynı oranda olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz” dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan PCR Testi Zorunluluğu Açıklaması

İçişleri Bakanlığınca 81 İl Valiliğine “Ülkeye Giriş Tedbirleri” konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre, 1 Haziran’dan itibaren tüm sınır kapılarından ülkeye girişlerde, girişten azami 72 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR test raporu veya girişten azami 48 saat içerisinde yapılmış negatif hızlı antijen testi zorunluluğu aranmayacak.