korona virüs haberleri

Kula’da Taşıma Şoförleri ’Biontech’ Aşısı Oldu!

Korona virüsle mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığınca başlatılan aşı seferberliğince, kargo, kurye, taksi ve dolmuş şoförlerinin aşılanmasına başlandı. Kula’da da işçi ve öğrenci servisi şoförleri, aşılama için Kula Devlet Hastanesi’ne başvuru yaparak ’biontech’ aşısı oldu.

Manisa’nın Tüm İlçelerinde Biontech Aşısı Uygulanmaya Başlandı!

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici korona virüs tedbirleri kapsamında Manisa’da 1. ve 2. doz aşılama çalışmalarında toplam 600 bin kişiye yaklaşıldığını açıklayarak, 2. Doz aşılaması gelen vatandaşları en yakın sağlık kuruluşunda aşı olmaya davet etti. Yemenici ayrıca Manisa’nın tüm ilçelerinde Biontech aşısının uygulanmaya başlandığını ve en kısa zamanda 4 ve üzeri hekim bulunan aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşısını vatandaşlarla buluşturabilmek amacıyla çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Manisa İl Başkanından ’Covid-19 Meslek Hastalığı Sayılsın’ Talebi

Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla ilgili ikinci raporunu hazırlayan HAK-İŞ Konfederasyonu Covid-19’un meslek hastalığı sayılmasını istedi. Raporu değerlendiren HAK-İŞ Konfederasyonu Manisa İl Başkanı ve Hizmet İş Manisa Şube Başkanı Turan Karafil, daha önce de gündeme getirdikleri Covid-19’un tüm çalışanları kapsayacak şekilde meslek hastalığı olarak sayılması taleplerini bir kez daha dile getirdi.