Manisa son dakika deprem haberleri %%sep%% %%sitename%%

Kandilli Rasathanesi'nden ve A.F.A.D'dan alınan bilgilere göre Manisa ili ve ilçelerindeki son dakika depremleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Manisa'ya bağlı Yunusemre, Şehzadeler,  Akhisar, Turgutlu, Salihli, Soma ve Alaşehir ilçeleri başta olmak üzere diğer tüm ilçelerde hissedilen son dakika deprem haberlerine ait saat, dakika, şiddet ve derinlik bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Manisa’da Tatil Sitesini Andıran Deprem Konutları Tamamlanma Aşamasına Geldi!

Manisa’da 22 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Akhisar ilçesinin Musalar Mahallesi olan 5.4 şiddetindeki depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedeler için yapımı devam eden ve adeta tatil sitesini andıran deprem konutları tamamlanma aşamasına geldi. Bir senedir konteyner evlerde yaşayan depremzedeler ise sevinç gözyaşları içinde evlerine kavuşacağı günü bekliyor.

Prof. Dr. Hasan Sözbilir’den İzmir Depremi İle İlgili Açıklama!

Midilli fayının kırılması ile gerçekleşen ve İzmir Karaburun’da da hissedilen 5.1 şiddetindeki depremi değerlendiren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, “Bu fay, ‘normal fay’ dediğimiz bir fay türü. Bu fay, 2017 yılında 6.3 büyüklüğünde bir depreme neden olmuştu. O depremde, bizim tarafta belli ölçeklerde sarsıntı oldu ama herhangi bir can veya mal kaybı yaşanmamıştı. Bu da, Midilli fayı 6.3 büyüklüğünde bir deprem ürettiğinde herhangi bir problem yaşamayacağımız anlamına geliyor. Dolayısıyla 5.1 büyüklüğündeki depremde hiçbir şey yaşamayız. Ancak bu fayın diğer segmentleri ile ilgili çalışma yaptığımızda, bu fayın 6.6’ya varan büyüklükte deprem üreten segmentleri var. Onlar tetiklenirse, kırılırsa belli ölçekte zarar görme ihtimali var” dedi.