Manisa son dakika deprem haberleri %%sep%% %%sitename%%

Kandilli Rasathanesi'nden ve A.F.A.D'dan alınan bilgilere göre Manisa ili ve ilçelerindeki son dakika depremleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Manisa'ya bağlı Yunusemre, Şehzadeler,  Akhisar, Turgutlu, Salihli, Soma ve Alaşehir ilçeleri başta olmak üzere diğer tüm ilçelerde hissedilen son dakika deprem haberlerine ait saat, dakika, şiddet ve derinlik bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası Tevcih Töreni düzenlendi. Törende deprem bölgelerinde arama kurtarma faaliyeti yapan 218’i Türk, 116’sı yabancı 334 kişi Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ve Nişanı tevcihine layık görüldü. Madalyayı Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi adına İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Cumhurbaşkan Yardımcısı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

Yarım Kalan Aşklarını Depremzede Çift Manisa’da Tamamladı!

Kahramanmaraş’ta evlilik yolunda hayaller kurarken yaşanan depremler sonrası Konya ve Manisa’ya yerleştirilen genç çift Manisa’da bir araya gelerek yarım kalan hayallerini tamamlamak üzere harekete geçti. Manisalı hayırseverlerin katkılarıyla evliliğe giden yolda nişan törenleri yapılan Bedriye Çisem Çoban ile Yusuf Enes Kalay tamamı depremzedelerden oluşan davetliler eşliğinde yaşadıkları acıları bir nebzede olsun unutarak hayallerini gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadı.

Başkan Ergün Deprem Bölgesindeki Büyükşehir Belediyesi Personeli ve Gönüllüleri Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Kahramanmaraş’a bağlı Dulkadiroğlu ilçesinde Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her gün 3 bin kişilik iftar yemeği ve sahur kahvaltısını hazırlayıp, afetzedelere ulaştıran Büyükşehir Belediyesi personeli ve gönüllüleri ziyaret etti. Başkan Ergün, “Birlik beraberlik ruhuyla onlara dokunabiliyorsak, onların yüzünde en ufacık bir tebessüm yaşatabiliyorsak, acılarını dindirme noktasında destek olabiliyorsak bizim için en büyük mutluluk bu. Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Başkan Ergün, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü Ziyaret Etti!

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’ta, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü makamında ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Ergün, depremin yaşanması sonrasında ilk andan itibaren ekipler ile bölgede bulunarak arama-kurtarma-yardım ve desteklere katkı sağladıklarını söyledi.

Manisa’da Binaların Depreme Karşı Dayanıklılık Tespit Çalışmaları Başladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi ortaklığında yürütülen ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan projede başvuru yapan vatandaşların istekleri istikametinde binaların depreme karşı dayanıklılık tespit çalışmaları başladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün beraberindeki heyetle birlikte yapılan çalışmaları sahada inceledi, çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.