Manisa son dakika deprem haberleri %%sep%% %%sitename%%

Kandilli Rasathanesi'nden ve A.F.A.D'dan alınan bilgilere göre Manisa ili ve ilçelerindeki son dakika depremleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Manisa'ya bağlı Yunusemre, Şehzadeler,  Akhisar, Turgutlu, Salihli, Soma ve Alaşehir ilçeleri başta olmak üzere diğer tüm ilçelerde hissedilen son dakika deprem haberlerine ait saat, dakika, şiddet ve derinlik bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Manisa’da Deprem Üreten Fay Hattında Hendekler Açıldı!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 22 Ocak tarihinde 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından 8 ayda yaklaşık 7 bin deprem üreten fay hattı üzerinde 7 adet hendek açılarak incelemelerde bulunuldu. Açılan hendeklerde fay hattı üzerinde incelemelerde bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, “Geçmiş verilere baktığımız zaman bu bölgede 7’ye kadar deprem üretecek faylar var” dedi.

Akhisar Belediyesi Maddi İmkansızlık Yapılamayan Camii İnşaatına Destek

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen depremler sonrasında hasar gören ve yıkılarak yeniden yapımıan başlanan Nur Cami’sinin inşaası maddi yetersizliklerden dolayı durma noktasına gelince Akhisar Belediyesi destek verdi. Cami inşaası Akhisar Belediyesi’nin destekleriyne yeniden başlarken Belediye Başkanı Besim Dutlulu inaatın bir an önce bitirilerek ibadete açılması için çalıştıklarını belirtti.

Manisa İnşaat Mühendisleri Odasından Yetkililere Deprem Uyarısı!

İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi, 26 Haziran 2020 Cuma Günü meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından yaptıkları tespitlerle ilgili açıklama yaptı. İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şube Başkanı Fethi Nazım Obus, “Deprem kendini hatırlatmaya devam ediyor, güvenli yapılar inşa etmek ve bunları tercih etmek depreme karşı en önemli silahımız” dedi.