Mehmet Çerçi haberleri

Yunusemre’de Uluslararası Koruma İhtiyacı Olan Kişilere Yönelik ’Farkındalık ve Aile Eğitimi’ Düzenledi

Yunusemre Belediyesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) İzmir Ofisi işbirliği ile uluslararası koruma ihtiyacı olan kişilere yönelik ’Farkındalık ve Aile Eğitimi’ düzenledi. Arapça ve Farsça tercüman eşliğinde düzenlenen eğitime katılım yoğun oldu. Düzenlenen eğitime yaklaşık 500 kişi katıldı.

Başkan Çerçi BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisini Ağırladı

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Türkiye Temsilcisi Philippe Leclerc, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi’yi ziyaret etti. Ziyarette 2019 yılından bu yürütülen iş birliği protokolü yenilenirken; Yunusemre Belediyesinin ilçede yaşayan mülteciler için güzel çalışmalar yaptığını belirten BMMYK Türkiye Temsilcisi Leclerc, Başkan Çerçi ve ekibine teşekkür etti.

Yunusemre’den 360 Bin Metrekare Alanı Kapsayan Büyük Doğa Sporları Projesi

Yunusemre Belediyesi, doğa sporlarına gönül veren sporcuları buluşturacak bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yuntdağı’nda bisiklet, su, motor ve otomobil sporlarının yapılabileceği merkez için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, projenin yapılacağı alanda bu sporlara gönül veren sporcuları gezdirdi, projeyi tanıttı.

Kırsal Mahallelerde Yabani Zeytin, Menengiç ve Armut Ağaçlarına 75 Bin Göz Aşılama Yapıldı

Yunusemre Belediyesi Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında 2021 yılı aşılama çalışmalarını tamamladı. Kırsal mahallelerde yabani zeytin, menengiç ve armut ağaçlarına 75 bin göz aşılama yapıldı. 2014 yılında menengiç ağaçlarına yapılan aşılama çalışmalarının ardından 8 ton olan Antep fıstığı üretiminin bugün 18 tona yükseldiği öğrenildi.