Ömer Faruk Çelik haberleri

Şehzadeler Belediyesi’nin 168 Gündür Hizmet Verdiği Adıyaman’daki Aşevi Görevini Tamamladı!

Asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen depremlerin ardından Adıyaman Merkez Eğriçay Parkı’nda depremzedeler için Mobil Aşevi kurup, sıcak yemek hizmeti veren Şehzadeler Belediyesi, 168 gün sonra yetkililerin planlaması sonrasında hizmetini noktaladı. Ekiplerin Manisa’ya doğru yola çıktıklarını kaydeden Başkan Çelik “Rabbim bu cennet vatana, bu vatanın aziz insanlarına bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Şehzadeler Belediyesi olarak her daim gönlümüzün bir yarısı Adıyaman’da olacak” dedi.

Bozyaka Ailesinin Acı Günü!

Manisa’da ayakkabı sektörünün önemli isimlerinden, iş insanı Abdullah Bozyaka, vefat etti. Bozyaka’nın Hatuniye Camii’nde kılınan cenaze namazına Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de katılarak, merhumun ailesine ve yakınlarına taziye dileklerini iletti.

Manisalı Vatandaşlar Sokak Köpekleri Sorununa Yetkilerden Çözüm Bekliyor!

Projesini Yunusemre Belediyesi’nin hazırladığı, Yuntdağı bölgesinde hayata geçirilecek Sokak Hayvanları Doğal Yaşam Parkı ve Rehabilitasyon Merkezi için çalışmalar 2022 yılında başladı. Projenin tanıtımı Şubat 2022 yılında Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında düzenlenen toplantıda yapıldı.  Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanvekili Atilla Efendioğlu, projeye katkı sunacak kurumların […]

Şehzadeler Belediyesi’nden Yeniharmandalı Mahallesi’ne Çok Amaçlı Salon!

Şehzadeler Belediyesi, Yeniharmandalı Mahallesi’nde yapımını 2 Milyon 336 Bin 400 TL bedelle tamamladığı Çok Amaçlı Salon Projesini törenle hizmete açtı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Kurulduğumuz 2014 yılından itibaren dur durak bilmeden çalışıyoruz. Her mahallemizde izimiz, eserimiz var. Bu projemiz de Yeniharmandalı Mahallemize, civar mahalleler ve Şehzadelerimize hayırlı olsun” dedi.

Zihinsel Engelli Gençler Hem Eğitim Alacak Hem İş Sahibi Olacak

Şehzadeler Belediyesi’nin Tilkisüleymaniye Mahallesi’nde hayata geçireceği Engelsiz Eğitim Merkezi ve Korumalı İşyeri Projesi’nin temeli törenle atıldı. Projenin 7 bin 470 metrekarelik bir alanda yaklaşık 12 milyon TL’ye mal olacağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, merkezde 21 yaş üstü zihinsel engelli 50 bireyin rehabilite edileceğini ve durumları ağır olmayan engelli bireylerin ise iş sahibi yapılacağını söyledi.