Ömer Faruk Çelik haberleri

Şehzadeler Belediyesinde 518 Şirket Personeli İçin İmzalar Atıldı

Şehzadeler Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası arasında bir süredir görüşmeleri devam eden Toplu İş Sözleşmesi 2 yıllığına imzalandı. Hizmet İş Sendikası Manisa Şubesi Başkanı Turan Karafil ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik arasında imzalanan sözleşme 518 personeli kapsıyor. Başkan Çelik, “Elimizdeki imkanlar dahilinde en azami oranda bir toplu iş sözleşmesine imza atarak, personellerimizi enflasyon karşısında ezdirmedik. Personellerimize ve Manisa’mıza hayırlı olsun.” dedi.

Şehzadeler’de 2 Milyonluk Çok Amaçlı Salon ve Çevre Düzenlemesi Projesi

Şehzadeler Belediyesi’nin Sancaklıiğdecik Mahallesi’nde hayata geçireceği Çok Amaçlı Salon ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin temeli törenle atıldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, projenin 2 milyon 53 bin 200 TL’ye mal olacağını ve 23 Nisan 2021 tarihinde tamamlamayı hedeflediklerini ifade ederek, “Hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.

Manisa’da İki Dakikalığına Hayat Durdu!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 82. yılında tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da düzenlenen törenlerle anıldı. Saatler 09.05’i gösterdiğinde Manisa’da hayat 2 dakikalığına dururken trafikteki araç sürücüleri de araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Başkan Çelik Vatandaşları 2000 Yılı Öncesi Binalar İçin Uyardı!

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2000 yılından önce yapılmış binalarda oturan vatandaşlara çağrıda bulunarak, binalarının deprem dayanıklılık ölçümlerini yetkili firmalara yaptırmalarını istedi. Çürük çıkan binaların devlet olanaklarından yararlanılarak yenilenmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Çelik, “Bu konunun bir telafisi yok.” dedi.