Ahmetli haberleri

Manisalı 3 Kuzen Depremzedeler İçin Karavan Üretiyor

Tüm Türkiye’nin tek yürek olduğu deprem facialarının ardından, Manisa’nın Ahmetli ilçesinde ikamet eden 3 kuzen, bölgedeki depremzedelere destek olabilmek amacıyla kendi imkânlarıyla hızla karavan üretimine başladı. Bölgedeki karavan ihtiyacı üzerine karavan üretimi arttırılırken, Manisa Büyükşehir Belediyesi de karavanların montajı için alanında uzman personelin desteğini sağladı.

MASKİ Genel Müdürlüğünün Ahmetli ilçesinde hizmet veren çevre dostu atıksu arıtma tesisi İlçe Kaymakamı Abdullah Kurt’u ağırladı. Tesisi çok beğendiğini belirten Kaymakam Kurt, ilçe şefliği ve şantiye alanında görevli personelleri de ziyaret etti.

Gediz Nehri İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Manisa’da yaşanan kuraklık sonrası neredeyse tamamen kuruyan ve üçte ikisi tarıma açılan Marmara Gölü’nün ardından Ege Bölgesinin en büyük ikinci nehri olan Gediz Nehri de kuraklıkla karşı karşıya. Nehrin en çok su bulunan kısmı olan Ahmetli’nin Ziraat Odası Başkanı Adnan Ünsal, “Çocukluğumuzda bütün gençler buraya yüzmeye, balık tutmaya gelirdik. Bugün Gediz tamamen kurudu. 4 sene önce yer altı suları 6 metrede su çıkıyordu. Şimdi 80 metrede su çıkıyor” dedi.