Ahmetli haberleri

Komisyonlar Ahmetli’de Toplandı!

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi Trafik ve Ulaşım ile Altyapı Mesken ve Kentsel Yenileme karma komisyonu, Ahmetli ilçesinde yerinde inceleme ve toplantı gerçekleştirdi. Komisyona Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün de eşlik etti.

1550 Üreticiye 1550 Top Üzüm Sergi Örtüsü Teslim Edildi!

Manisa Büyükşehir Belediyesinin 7500 üzüm üreticisine yüzde 100 hibe ile 7500 top üzüm sergi örtüsü teslimi devam ediyor. Bu kapsamda Salihli, Ahmetli ve Turgutlu ilçelerinde yapılan törenlerle 1550 üreticiye 1550 top üzüm sergi örtüsü teslim edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu üreticilere, örtülerine teslim etti.

Kargın Mahallesinde Sondaj Çalışmaları Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürlüğü, Ahmetli ilçesine bağlı Kargın mahallesine daha verimli ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına başladığı sondaj çalışmalarını tamamladı. Mahalle muhtarı Sedat Aydın, “Mahallemizin su sıkıntısı çözüme kavuşacak. Cengiz Başkan bizlere desteğini esirgemiyor. Teşekkür ediyorum” dedi.

Akbaş, Ahmetli’de Saha Çalışmalarını İnceledi

MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Ahmetli ilçesini ziyaret ederek, saha personelleri eşliğinde çalışmaları yerinde inceledi. İnceleme ziyaretinde vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Talip Akbaş, yeni nesil mekanik ve uzaktan okumalı sayaçlar hakkında bilgiler verdi.

Büyükşehir Yetkililerinden MABEM ve ÇKSM’lere Ziyaret!

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çocukların ve gençlerin eğitim almalarına imkan sağlamak amacıyla 17 ilçede hayata geçirdiği MABEM, Gençlik Merkezleri ve Çocuk Kültür ve Sanat Merkezlerinde eğitimler devam ederken, bu hizmetlerin aksaksız bir şekilde sürmesi için Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu ve Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fırat Özcan, il genelinde eğitim birimlerine ziyaretlerine Ahmetli ve Turgutlu ilçeleriyle devam etti.

Köprübaşı ve Ahmetli İlçelerinde Şehitler İçin Anma ve Hayır Programı Düzenledi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 6 yıl önce şehit olan Polis Memuru Nedim Öner için Köprübaşı ilçesinde; Şehit Halit Zilani Çelik, Şehit Hakkı Erdoğan, Şehit Murat Yıldız ve Şehit Hasan Yarış için Ahmetli ilçesinde mevlit okutarak, pilav hayrında bulundu. Şehit aileleri ile yakından ilgilenen Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün selamlarını ileterek, şehitlerimizi rahmetle andı.