Alaşehir haberleri

Alaşehir Belediyesi’nin projesine hibe desteği

Alaşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ’7 yıldızdan biri Philadelphia’ adlı proje Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yerel bölgelerin kültür varlıklarının tanıtılması amacıyla başlatılan ’Şehirlerde İnanç Turizminin Desteklenmesi ve Proje Yarışması’nda 500 bin TL hibe desteği kazandı.

Başkan Öküzcüoğlu İşçilerin Yeni Ücretlerini ve Yeni Haklarını Açıkladı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, taşeron işçilerin yeni ücretlerini ve yeni haklarını açıkladı. Belediye binası önünde yapılan açıklamayı işçiler davul zurna eşliğinde oynayarak kutlarken, yapılan zamla birlikte en düşük taşeron işçi maaşı 11 bin 7 TL, en yüksek ise 12 bin 724 TL’ye yükselmiş oldu.

Köylerde Kapı Kapı Dolaşıp Sağlık Taraması Yapıyorlar

Manisa’nın Alaşehir ilçesindeki kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlara sağlık ekipleri tarafından evlerinde sağlık taraması yapılıyor. Kan şekeri ve tansiyon ölçümü yapılarak, obezite, diyabet ve kanser taramaları hakkında bilgilendirilen vatandaşlardan engelli ve kısıtlı olanlarının evlerine gidilerek gerekli tedavileri yapılıyor. Uygulamadan memnun olan vatandaşlar hem sağlık personeline hem de devlete teşekkür etti.

Akhisar’da Eşini Vuran Koca Gözaltına Alındı!

Manisa’nın Akhisar ilçesinde dün saat 14.00 sıralarında Hacıishak Mahallesi 144 sokak üzerinde bulunan evlerinde tartıştığı eşini tüfekle yaralayarak kayıplara karışan adam bu sabah güvenlik güçlerine teslim oldu. Olayda yaralanan F.B. isimli kadının ise sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisine Manisa Celal Bayar Üniversitesi Ayşe Hafsa Sultan Hastanesinde devam edildiği öğrenildi.